Podporujeme řadu charitativních organizací a projektů. Pomáháme dětem, mladým a talentovaným lidem i seniorům. Jsme hlavním partnerem charitativní organizace UNICEF a podporujeme Soukromý dětský domov Markéta. Jako společensky odpovědná firma nepovažujeme zisk za svou jedinou prioritu.

CSR program Dětský úsměv s PROFI CREDIT

V PROFI CREDIT dbáme na dodržování zásad společenské odpovědnosti. Nezavíráme oči před tíživými sociálními problémy a zaměřujeme se především na charitativní projekty, kde je naše pomoc nejvíce potřebná. Nejzranitelnější skupinou obyvatelstva jsou sociálně znevýhodněné či hendikepované děti. A právě k těm směřujeme svoji pomoc v rámci CSR programu Dětský úsměv s PROFI CREDIT.

CSR program Dětský úsměv s PROFI CREDIT

PROFI CREDIT je hlavním partnerem UNICEF

UNICEF sek

Naší prioritou je pomoc dětem a jako nadnárodní společnost nechceme zavírat oči ani před tím, co se děje za hranicemi naší země. Proto jsme začali spolupracovat s Českým výborem pro UNICEF, který pomáhá dětem na celém světě. 

Programy UNICEF jsou zaměřeny na pomoc dětem ve všech oblastech, které negativně ovlivňují kvalitu jejich života a rozvoj jejich potenciálu – na zdraví , výživu, přístup k nezávadné vodě, hygienu, prevenci a léčbu AIDS, vzdělávání a ochranu dětí před týráním a vykořisťováním jakéhokoliv druhu. Za námi darovaný milion korun si Dětský fond OSN UNICEF může pořídit například 86 132 dávek terapeutické stravy pro podvyživené děti.

V roce 2016 jsme organizaci UNICEF darovali 1 000 000 Kč. UNICEF podporujeme nejen formou sponzorských darů, ale propagujeme také pravidelné dárcovství a snažíme se přesvědčit naše zaměstnance, klienty i obchodní partnery, aby se stali „Přítelem dětí UNICEF“ a pravidelně přispívali na činnost této organizace. Naši zaměstnanci se rovněž účastní akcí na podporu UNICEF.  Pravidelně pomáháme s organizací v rámci akce s názvem Fronta na záchod, která se každoročně koná u příležitosti Světového dne vody. Svoji účastí jsme podpořili Pečení pro děti v Pardubicích, kdy zaměstnanci PROFI CREDIT pomáhali ve stánku UNICEF s prodejem propagačních předmětů či podávali informace o současných projektech UNICEF ve světě.

Soutěžte s námi

Umístěte na svůj profil na Facebooku certifikát, který obdrží každý pravidelný dárce od UNICEF jako potvrzení o darovaní.

Zašlete nám fotku umístění certifikátu na vašem facebookovém profilu na soutez@proficredit.cz a vyhrajte věcnou cenu od UNICEF a PROFI CREDIT. Jubilejní 1 000. dárce pak vyhrává hlavní cenu, kterou je večeře s vyslancem dobré vůle UNICEF herečkou Jitkou Čvančarovou nebo spisovatelem Michalem Vieweghem.

panenky unief

Dětský domov Markéta

domov markéta

Dětský domov Markéta je soukromé zařízení, v němž vyrůstají především děti s nařízenou ústavní výchovou, které se nemohou dostat ani do adopce či pěstounské péče a přesto potřebují individuální přístup, pevné emoční vazby a přirozené rodinné prostředí.

Zázemí dětského domova tvoří manželé Hanka a Tomáš Ochovi, díky kterým mají svěřené děti mnohem větší šanci najit svoji životní cestu. Markétu  podporujeme nejen finančně, ale podílíme se i na organizaci Dětského dne, který pořádají každoročně v Radhošti. Děti zveme na Mikulášské nadílky a vánoční besídky. Zkrátka se snažíme dětem, které neměly tolik štěstí v životě, přinášet radostné a zábavné chvíle. Největší odměnou jsou pak pro nás jejich šťastné úsměvy.

ddmarketa.cz


Klub nemocných cystickou fibrózou – slané děti

klub nemocných

Naše společnost přispívá významnými finančními částkami na chod Klubu nemocných cystickou fibrózou (KNCF), který sdružuje pacienty a jejich rodiny a pomáhá jim řešit problémy spojené s touto nemocí.

KNCF je občanské sdružení, které nemocným zprostředkovává pestrou paletu sociálních služeb a poskytuje jim i jejich bližním nejenom tolik důležitou psychologickou, ale i materiální podporu. Toto sdružení se podílí také na osvětě, v rámci které se snaží na toto onemocnění upozorňovat a informovat tak především laickou, ale i odbornou veřejnost.

cfklub.cz


Dále pomáháme...

Rebeka

Rebeka

Rebeka je holčička, která se narodila s nemocí motýlích křídel. 

Stejně jako centrála naší společnosti pochází také Rebeka z Pardubic,  o její nemoci jsme se dozvěděli díky našim zaměstnancům. Rebeku a její rodinu  podpoříme letos již potřetí a stejně jako u Dětského domova Markéta, i zde se snažíme přispět nejen finančním darem, ale také osobně, účastí na akcích pořádaných pro Rebeku. Pokud se chcete o této malé bojovnici dozvědět více, podívejte se na webové stránky rebecinakridla.cz.

rebecinakridla.cz


TK Sparta Praha – babytenis

mini-tenis-klub

PROFI CREDIT finančně podporuje začínající hráče v jednom z nejprestižnějších tenisových klubů v České republice.

Baby tenis v TK Sparta Praha má šest týmu a zhruba padesát hráčů. PROFI CREDIT přispívá dětem na trenéry, tenisové dvorce, na nákup míčů, oblečení nebo na tenisové kempy. Sparta pořádá také nejsilnější baby tenisovou tour v Česku. Malí tenisté Sparty Praha patří tradičně k těm nejlepším v České republice.

tkspartapraha.cz


Nadace Taťány Kuchařové

mini-tenis-klub

Prostřednictvím nadace Taťány Kuchařové podporujeme projekty, které pomáhají seniorům žít v domácím prostředí a zamezují tak jejich vyloučení ze společenského života.

Jde o moderní sociální služby, jakými jsou osobní asistence, terénní pečovatelské služby, dobrovolnictví v domácnostech seniorů a ústavech sociální péče a kvalitní aktivizační programy.

Stejně tak jako my i nadace vnímá seniory jako plnohodnotné spoluobčany prospěšné naší společnosti. Nadace svoji činností usiluje o změnu vnímání seniorů a jejich důstojné postavení. Partnerem nadace jsme již několik let a za období naší spolupráce jsme pomohli nemalými finančními prostředky ke zkvalitnění života mnoha seniorům napříč Českou republikou. 

krasapomoci.cz


Klavírista Tomáš Kačo

Tomaš Kačo

Podporujeme také talentované a cílevědomé mladé lidi. Tomáš Kačo je čtvrté ze dvanácti dětí romské rodiny.

Díky své cílevědomosti a píli absolvoval AMU. Tomáš Kačo vyhrál soutěž mladých umělců, finanční odměnu investoval do přijímacích zkoušek na prestižní Berklee College of Music v americkém Bostonu, kde studují ti nejtalentovanější muzikanti z celého světa. Ani stipendium ale zdaleka nepokryje náklady na život ve Spojených státech. Jsme moc rádi, že PROFI CREDIT mohl Tomášovi pomoci uskutečnit jeho sen.


Setkání malého mnicha z Bhútánu s příznivci v České republice


Podpořte cestu malého mnicha do České republiky stejně tak, jako my.

Máte jedinečnou možnost přispět na cestu malého mnicha Dorjiho, který kvůli postižení nohou žije od svých šesti let v jednom z bhútánských buddhistických klášterů, do České republiky.


PROFI CREDIT pomáhá Martinovi na cestě do Ria

Martin Zvolánek je pardubický rodák a paralympijský reprezentant ČR v atletice.

Získal bronzovou medaili v hodu diskem na Paralympijských hrách v Číně. V Sydney získal dvě medaile ve stolním tenise a v Londýně se umístil na 5. a 6. místě v hodu diskem a v hodu kuželkou.

Nyní se připravuje na své další paralympijské hry, ale je před ním ještě spousta trénování a závodů. Společnost PROFI CREDIT ho proto chce svým darem podpořit v přípravě a v závodech při sbírání dalších bodů v kvalifikaci na brazilské Rio.

V pondělí 16. května 2016 převzal Martin z rukou marketingové ředitelky Dany Hakavcové šek na 20 000 Kč. Pokud byste tohoto sympatického a houževnatého sportovce chtěli podpořit také, můžete zaslat libovolný příspěvek na účet č.: 0834596023/0800.


Pečeme pro dobrou věc

Každá tradice má svůj začátek a my věříme, že jsme v letošním roce jednu takovou tradici odstartovali naším projektem PEČEME PRO DOBROU VĚC.

Každé třetí pondělí v měsíci jedno z oddělení společnosti napeče pro ostatní kolegy slané I sladké pochoutky a své výrobky prodává za symbolických 10 Kč. Přispět může samozřejmě každý jakoukoli částkou. Výtěžek z prodeje pak toto oddělení věnuje na podporu charitativní aktivity, kterou si samo předem vybere.

Nyní máme za sebou již dvě „pečení“. V rámci prvního jsme podpořili sociální projekt časopisu Nový Prostor, konkrétně jednoho z místních prodejců pana Jaroslava. Z vybrané částky 3 300 Kč nakoupíme tento časopis pro všechna oddělení společnosti po dobu tří měsíců.

Druhé pečení bylo ještě úspěšnější, získali jsme 8 000 Kč na podporu Nikolky, která od narození trpí mozkovou obrnou. V dubnu Nikolka oslavila své 20. narozeniny a nás těší, že jsme našim příspěvkem mohli jejím rodičům přispět na pořízení nové autosedačky a nájezdů pro kočárek, bez kterého se bohužel, kvůli své nemoci neobejde. O dalších projektech, které díky této akci podpoříme, vás budeme informovat.

Právě hledáme úvěrové poradce po celé ČR