Půjčka ihned

Vyrazte za krásami a zážitky do hor

Mnoho lidí volí dovolenou na horách namísto dovolené na pláži. Možná je to proto, že horské vrcholy skýtají nesmírné množství aktivit a dobrodružství. Nebo snad proto, že pocitu, který vás naplní, když se rozhlédnete kolem sebe po náročném výstupu, se jen tak něco nevyrovná. Možná vás lákají adrenalinové zážitky lanových parků a bobových drah anebo množství cyklistických i turistických stezek. Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, potěšíme vás několika tipy, kam můžete zavítat.

V Krkonoších si zábavu najde každý

Pravidelní návštěvníci už ví, že naše nejznámější pohoří toho nabízí mnohem více než jen výstup na Sněžku. I když i tato túra je nepochybně výjimečným zážitkem, krkonošská příroda nabízí množství krás, které čekají na každém kroku. Více než tisíc kilometrů kvalitně značených turistických tras i stovky kilometrů značených cyklotras, které se zde nachází, zaujmou každého cyklistu i milovníka pěší turistiky. Oblíbená je Cesta česko-polského přátelství, která nabízí množství okouzlujících výhledů.

Mezi přírodní krásy této oblasti patří mimořádné skalní útvary, propasti, vodopády, prameny, rašeliniště, vrcholy i údolí. Uchvátí vás například zdejší Pančavské vodopády, Sněžné jámy, pramen řeky Labe, Vysoké kolo a nespočet dalších krás. Mimo divy přírody mohou Krkonoše nabídnout i historické památky či zábavné atrakce, jako je například adrenalinová bobová dráha, lanové parky a golfová hřiště. Najdete zde také hotely nabízející wellness a gastronomické zážitky.

Objevte další krásná pohoří v ČR

Se všemi možnostmi, které Krkonoše nabízí, však přichází i jedna nevýhoda, a to velké množství turistů. Pokud se chcete vyhnout davům lidí, vsaďte na ostatní místa skýtající zábavu i divy. Mohla by vás lákat například Šumava nabízející cesty k prameni Vltavy, k Ledovcovým jezerům a také Hadímu vrchu. Bezpochyby by vás mohl okouzlit i Hrubý a Nízký Jeseník s nejvyšší horou Pradědem, Karlovou Studánkou, Petrovými kameny i vodní elektrárnou Dlouhé Stráně. Mnoho zážitků nabízí i Moravskoslezské Beskydy či Krušné hory.

I naši sousedé se mohou chlubit okouzlujícími horami

Oblíbenou destinací jsou rakouské Alpy, které jsou domovem mnohým vysokým vrcholkům, oplývají ale také dechberoucími vodními plochami, jezery, řekami a vodopády. I Vysoké a Nízké Tatry nabízí podobou scenérii. Nenechte si ujít například Lomnický štít či Štrbské pleso. Jak cesty do zahraničí, tak dovolené u nás v kraji mohou být poměrně finančně náročné. Dosáhnout na nezapomenutelné zážitky vám může pomoci třeba půjčka ihned. Vždycky je ale možné najít levnější alternativy, například kempování a přírodní krásy jsou téměř zdarma.

Call Now Button