Půjčka ihned

Vánoční cukroví: Jak to zvládnout a nezbláznit se

By 17. 12. 2021No Comments

Čas předvánoční je kromě jiného spojený se stresem kvůli nakupování dárků, uklízení a přípravám na svátky. Jedním z hlavních stresorů může být také pečení vánočního cukroví. Většina z nás se ale těchto domácích sladkých potěšení rozhodně vzdát nehodlá, protože k Vánocům prostě neodmyslitelně patří. V tomto článku vám prozradíme několik tipů, jak se s tímhle nelehkým úkolem poprat s klidnou hlavou.

Nepodceňte význam dobré přípravy
Je dobré začít tím, že si sepíšete, které druhy cukroví letos chcete péct. Ujistěte se však, že vaši nejbližší mají o vámi zvolené možnosti zájem. Byla by totiž škoda, kdyby cukroví zůstalo jen tak ležet ladem, protože se k němu nikdo nemá. Dále je podstatné dobře odhadnout množství. Dejte si pozor na velké oči, protože nejspíš nechcete vyschlé cukroví dojídat ještě v únoru. Pokud máte seznam hotový, je čas na shánění ingrediencí. Nejprve se podívejte, co už máte doma, a poté dokupte to, co vám chybí. Také si rozplánujte, kdy přesně budete konkrétní druh péct. Pamatujte na to, že se vyplatí si nechat pečení podobných těst na ten samý den, polévat všechno cukroví čokoládou najednou a všemožně jinak si práci ulehčit.

Jak zajistit, aby cukroví bylo co nejchutnější?
Základem chutného cukroví je dobrý recept. Nebojte se proto zeptat svých známých, zda nemají nějaký oblíbený, který byste mohli vyzkoušet. Doporučujeme si naplánovat pečení různých druhů cukroví tak, aby se stihlo do Vánoc tak akorát odležet, čímž se vylepší jeho chuť i konzistence. Každý druh má jinou ideální dobu na odležení, takže je dobré tomu své plány přizpůsobit. Dalším užitečným tipem je nešetřit na ingrediencích. Levnější alternativy sice mohou znít lákavě, ale finální produkt nikdy nebude tak dobrý, jako kdybychom použili rostlinný tuk místo másla, kvalitní ořechy a vanilkový cukr místo vanilínového. Částky za cukroví sice často šplhají překvapivě vysoko, ale vzhledem k tomu, že si ho máme možnost vychutnat jen jednou za rok, se tato investice bezpochyby vyplatí.

Nepokoušejte se obejít léty vyzkoušená pravidla
Většině z nás to sice může přijít zbytečné, ale drobnosti, jako je například prosévání veškeré mouky nebo čekání až budou vajíčka a máslo mít pokojovou teplotu, dělají podstatný rozdíl. Také buďte trpěliví a nechte odležet těsta, u kterých se to doporučuje, protože se vám s nimi potom bude značně lépe pracovat.

Jak si v tomto období dopřát chvilku pohody?
Zkuste se s někým ze svých blízkých přátel domluvit, že něco z vašich seznamů napečete společně. Ze stresující povinnosti se tak může stát příjemné odpoledne. Anebo je tu další možnost – zbavit se této povinnosti úplně a objednat si vánoční cukroví u profesionálního cukráře. Tato varianta se sice může výrazně prodražit oproti domácímu pečení, ale volný čas navíc za to jistě stojí. Od finančního stresu během Vánoc vám pomůže třeba půjčka ihned.

Call Now Button