Krátkodobá půjčka

Vánoční „antidárky“: Co opravdu nekupovat svým blízkým

Rok se s rokem sešel a opět nastal ten kouzelný předvánoční čas. Pro mnohé Vánoce neznamenají pouze klidné večery u pohádek, ale i velmi stresující období nákupu vánočních dárků. Jste-li bezradní v tom, čím své blízké obdarovat, máme pro vás několik tipů právě na dárky, které byste kupovat neměli.

Nedarujte to, co byste si vy sami přáli
Jste-li vášnivým obdivovatelem aut, tak to ještě neznamená, že dárek formou zážitku, např. hodinová projížďka sportovním vozem, potěší právě vaši ženu. Při výběru vhodného dárku zapomeňte na své vlastní koníčky i svůj vlastní vkus. Zkuste se zamyslet nad tím, co má obdarovávaný rád, co ho baví a jaký styl oblečení nosí. Zavzpomínejte, zda se nedávno nezmínil, že by se mu například hodila nová sada sklenic. Dárek vztahující se právě k jeho vlastním zálibám, bude ten nejlepší.

Neposílejte dál něco, co jste již dostali
Sami jste obdrželi nevhodný dárek? Ano, stane se, ovšem nedávejte jej nikomu dalšímu. Může se stát, že si onen dárek moc dobře pamatuje a v tu chvíli byste se dostali do nezáviděníhodné pozice. Jednoduše řečeno – neudělala-li nevkusná bunda radost vám, neudělá ji nikomu jinému. Jediný dar, který je možné „recyklovat“, je ten v lahvi zazátkovaný korkem. Zde si můžete být jisti, že tím nic nezkazíte.

Dárky nepoukazujte na hmotnost
Téměř žádná žena nechce dostat pod vánoční stromeček ultra moderní váhu. Opatrní buďte i s přípravky na hubnutí, knihami o dietách či přímo s poukazy k výživovému poradci. Pokud si podobnou věc člověk vysloveně nepřál, vyhněte se nákupu tohoto dárku obloukem. Dotyčný by se mohl cítit velmi dotčeně. Pozor i na výběr oblečení, netrefíte-li velikost, neohromíte.

Dekorace a doplňky do bytu
Neznáte-li dokonale vkus osoby, které dárek pořizujete, vyhněte se nákupu dekorací. Své bydlení si vybaví každý dle svého vkusu nejlépe sám. Co byste dělali se závěsy, polštáři nebo obrazy, které se vám nelíbí? V lepším případě byste je uklidili hluboko do skříně. Darovat podobné věci je naprosto zbytečné a mnoho lidí je neocení.

Nedarujte nečekaného domácího mazlíčka
Dárek má přinášet radost, a ne starosti. Ve chvíli, kdy obdarovávaný nečeká, že tento dárek obdrží, může se dostat do velkých rozpaků. S darováním živého tvora dáváte dotyčnému i náklad zodpovědnosti a povinností navíc. Máte-li v plánu jakéhokoliv mazlíčka svému blízkému koupit, dopředu to s ním prodiskutujte.

Pamatujte na to, že nejlepší dárky jsou ty od srdce a podle toho je i vybírejte. Vánoce mohou být pro mnohé finančně náročné a pokud by byl ten nejlepší dárek nad vaše finanční možnosti, krátkodobá půjčka váš problém vyřeší.

 

Call Now Button