Poplerův memoriál skupiny Profireal Group je sedmým dostihem v pořadí těsně před samotnou Velkou pardubickou. Závod je určený pro pětileté a starší koně. Dostih se běžel na 3 300 metrů a společnost Profireal Group ho dotovala částkou 300 000 korun.

Klisna Loire rozhodně nevstupovala do závodu jako favorit. Z pětice účastníků na ni byl vypsán nejvyšší kurz (10:1). Přesto však od začátku diktovala tempo, a nakonec závod vyhrála stylem start cíl. Favorit závodu Theophilos v sedle s žokejem Váňou mladším skončil stejně jako před rokem druhý. Výrazně totiž chyboval na páté překážce před cílem, kdy se propadl až na poslední místo, na němž překonával i závěrečný skok. Poté sice ukázal dobrou koncovku, ale Loire už byla daleko. Obhájce vítězství Tarant se posunul blíže ke špici za Velkým vodním příkopem, ale na lepší, než třetí místo nestačil.

Skupina Profireal Group je partnerem Velké pardubické již několik let. Pravidelně si v rámci Velké pardubické pronajímá divácké lóže, kde se akcionáři skupiny a členové představenstva setkávají s obchodními partnery a managementem z Česka, Slovenska, Polska, Bulharska a Ruska.   „Bylo nám ctí opět podpořit jednu z nejdůležitějších sportovních akcí v Česku. Dostihy měly vynikající úroveň, a i přes nepřízeň počasí dorazily desetitisíce lidí,“ uvedl předseda představenstva Profireal Group David Chour.