Letní počasí a sportování se pozvolna blíží. Chlapci se už nemůžou dočkat fotbalu, který stále patří mezi suverénně nejpopulárnější dětské kroužky. V Česku a na Slovensku pak letí také plavání a florbal, které tolik sezónnímu vlivu nepodléhají. Nejpopulárnější dětské kroužky jsou sportovní a umělecké, celá třetina českých dětí ale na žádný nechodí. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro PROFI CREDIT. Téměř polovina rodičů (47 %) posílá své děti na sportovní kroužky, což je nejvíce ze všech zemí, kde probíhal průzkum, a to v České republice, na Slovensku, v Bulharsku a Polsku. Populární je také hra na hudební nástroj a keramika. Plných 44 % rodičů na Slovensku své děti neposílá na žádný kroužek, což je nejvíce ze všech sledovaných zemí. V Polsku a Bulharsku pak žádné kroužky nenavštěvuje shodně s námi necelá třetina dětí.        

Sportovní kroužky  
Z výsledků je také patrné, že pokud děti sportují, věnují se více druhům sportu. Na Slovensku a v Polsku vede u dětí fotbal – hraje ho téměř 40 % z nich, v Polsku pak navíc překvapivě stejně velká skupina plave. Fotbal i plavání patří k populárním sportům také u nás a v Bulharsku, kde se jim věnuje 20-26 % dětí. V Česku a na Slovensku se pak dotahuje počtem svých hráčů florbal, který poslední roky navštěvuje více a více dětí – přibližně pětina z dotazovaných. Téměř pětina malých Poláků také navštěvuje kurzy bojového umění.            

Umělecké kroužky  
Pokud jde o umělecké kroužky, české děti často navštěvují keramiku, která v ostatních zemích propadla. Na Slovensku je oblíbené malování a v Polsku a Bulharsku vede tanec, další kroužek spojený s hudbou - hra na nástroje - přitom u bulharských dětí paradoxně tolik oblíbená není.        

Výdaje za aktivity dítěte  
Polovina českých rodičů utratí měsíčně za organizované aktivity dítěte více než 250 Kč. Na Slovensku vydá více než ekvivalentních cca 10 eur přibližně čtvrtina rodičů. A stejné množství, zhruba čtvrtina českých rodičů, vydá za kroužky svých dětí více jak 500 korun měsíčně. Většina rodičů má pocit, že za zájmové aktivity dětí utrácí méně, než by si představovali,“ komentuje výsledky průzkumu Dana Hakavcová, marketingová ředitelka společnosti PROFI CREDIT. Průměrná roční útrata za vybavení na volnočasové aktivity dítěte se pohybuje mezi 123 eury na Slovensku a 232 eury v přepočtu v Polsku. V Česku je to 166 eur, tedy asi 4 500 Kč za rok.        

Dětem se věnujeme  
Mezi nejoblíbenější společné aktivity rodičů a dětí patří společenské hry, turistika, čtení a sport. Často společně také malují. Výrazná většina rodičů se věnuje volnočasovým aktivitám s dětmi alespoň jednou týdně. Nejsvědomitější jsou v tomto Poláci, kde se dětem věnuje 90 % z nich. V Česku a na Slovensku jsou děti aktivnější, snaží se zabavit a netráví u PC tolik času jako v Polsku a Bulharsku, kde si děti tímto způsobem krátí čas o 10 % častěji.          

Právě hledáme úvěrové poradce po celé ČR

Proč my

  • Jsme tu pro vás již více jak 22 let
  • Půjčíme vám 10 000 Kč až 166 000 Kč na cokoliv
  • Potřebujeme od vás pouze 3 doklady
  • Půjčujeme také studentům, maminkám na mateřské dovolené, důchodcům i cizincům