Jak mít vyhřátý dům a nezchudnout? Za teplo ušetřit lze. Nemusíte mít našetřeny tisíce, abyste si mohli dopřát komfort vyhřátého domova. Stačí jen dopředu plánovat a použít osvědčené rady, jejichž základem je minimalizovat tepelné ztráty.

Nepřetápějte Pokud nejste celý den doma, je zbytečné, abyste topili. Úplně postačí nastavit na termostatu teplotu na 17-19 °C, a pak si zatopit po příchodu domů. Zdi nevychladnou, a navíc vytopíte byt rychleji. V případě, že o víkendu vaříte, klidně teplotu trochu stáhněte, protože vám místnost vytopí i například zaplá trouba.

Nebraňte teplu proudit dovnitř V domácnostech, kde se stále používají radiátory, může být problém nedostatečného vytopení v jejich zakrývání. Cestu teplu uvolníte tím, že z nich odstraníte záclony, závěsy a zastavěný nábytek. Pravidelně radiátory oprašujte.

Pravidelně větrejte Díky krátkému, ale intenzivnímu větrání byt rychleji vytopíte. Pokud máte strach z plísní, je tento způsob jediným možným, jak jim nejen předejít, ale i jak se jim účinně bránit.

Změňte dodavatele Na energiích se dá ušetřit až několik tisíc ročně. Stačí se neomezovat na dominantní dodavatele, kteří mají obvykle pevně nastavené ceny, ale zapátrat na internetu a vyhledat vhodný srovnávač, který vám okamžitě nabídne i jiné možnosti, častokrát mnohem výhodnější.    

Účinné, ale drahé
Mezi další možnosti, jak zefektivnit topení ve vašem bytě, je nákup nového moderního kotle, zaizolování vašeho bydlení nebo třeba pořízení krbu s průduchy vedenými do ostatních místností. Chápeme, že všechny výše zmíněné varianty jsou poměrně nákladné, ale nemůžete s nimi prohloubit. Vložená investice se vám časem vrátí.  

Chcete je, ale nemáte peníze?
Tak jako na auto, dům, dovolenou, vánoční dárky, pračku, i na nový kotel si můžete vzít půjčku. Pokud zvolíte vhodnou finanční instituci a podepíšete úvěr, můžete mít peníze na účtu do druhého dne, což je s ohledem na přibývající chladné dny to základní.  

Právě hledáme úvěrové poradce po celé ČR

Proč my

  • Jsme tu pro vás již více jak 22 let
  • Půjčíme vám 10 000 Kč až 166 000 Kč na cokoliv
  • Potřebujeme od vás pouze 3 doklady
  • Půjčujeme také studentům, maminkám na mateřské dovolené, důchodcům i cizincům