Co na to zákon?
Obecně platí, že užití zimních pneumatik platí od 1. listopadu do 31. března, a zároveň tehdy, když se na komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza a teplota klesne pod 7 stupňů. Dávejte si pozor na dopravní značku zimní výbava, která na vybraných úsecích zavádí bezpodmínečnou povinnost zimních pneumatik. Pokud ovšem neplánujete v tomto období a ze těchto podmínek vyjíždět, zimní výbavu si pořizovat nemusíte. Jízdou na letních pneumatikách při zhoršených klimatických podmínkách ohrožujete život váš i ostatních, ale také riskujete neproplacení škod pojišťovnou nebo možnou pokutu. Výše pokuty se může vyšplhat až na 2000 Kč a v nejrizikovějších případech můžou policisté zakázat řidiči další jízdu.  

Zimní se vyplatí
Jak je všeobecně známo, zimní pneu na osobních automobilech mají být na všech čtyřech kolech s minimálním dezénem 4 mm. Oproti letním pneumatikám ty zimní výrazně zkracují brzdnou dráhu, protože jsou vyrobeny z měkčí pryžové směsi. Používejte jen pneumatiky doporučené výrobcem vašeho vozidla. Sjíždění zimních gum je v létě povoleno a je to běžná praxe.   


Přezujete… ale za kolik?
Pořízení nových pneumatik je poměrně drahá záležitost často řešitelná až půjčkou. Navíc když si uvědomíte, že cena jednoho kola se pohybuje kolem 2 000 Kč a vy máte 4. Pokud si k ceně připočtete i přezutí od specializovaného pneuservisu, počítejte dalších 600 – 1 000 Kč podle typu a velikosti pneumatik. Extra se platí i za vyvážení a nové ventilky. Předvánoční období není zrovna milosrdné, co se výdajů týče, proto se častokrát na koupi nových pneumatik nedostává. Trn z paty může vytrhnout právě rychlá půjčka, která vaše výdaje zcela pokryje. Nejen že je rychlá a jednoduchá na vyřízení, ale nemusíte ani dokládat, na co půjčujete.

Právě hledáme úvěrové poradce po celé ČR

Proč my

  • Jsme tu pro vás již více jak 22 let
  • Půjčíme vám 10 000 Kč až 166 000 Kč na cokoliv
  • Potřebujeme od vás pouze 3 doklady
  • Půjčujeme také studentům, maminkám na mateřské dovolené, důchodcům i cizincům