Tříletý Kubík, který trpí cystickou fibrózou, dostane vlastní pokojík. Zatím totiž musí spát s rodiči a ti by si za svou celodenní péči o Kubíka zasloužili více soukromí a pohodlí. Kubík musí kvůli nemoci brát speciální léky a několikrát denně inhalovat a rehabilitovat. Věříme, že až si bude hrát v novém pokojíku, na svou nemoc ani nepomyslí.

Velkým překvapením byla naše návštěva pro páťandu Aničku, která se narodila s rozštěpem páteře, má částečně ochrnuté nohy a je plně inkontinentní. Aniččiným přáním byl mobilní telefon nebo příspěvek na dovolenou u moře, na kterou si šetří veškeré peníze od babiček a dědečků. Když jsme jí řekli, že k moři poletí s celou svou rodinou, byla šťastná. Velkou radost měla samozřejmě i její maminka Klára, která se o Aničku obětavě stará a několikrát denně ji cévkuje.

Velmi emotivním zážitkem byla návštěva u malého Sebastiánka. Ten se narodil v dubnu s velmi vzácným Shprintzen-Goldbergovým syndromem, který nemá nikdo jiný v republice. Za tu krátkou dobu svého života má Sebík za sebou již 6 operací, zápal plic, pětiminutovou zástavu oběhu kvůli hydrocefalu nebo desaturační kolaps, po kterém upadl do bezvědomí. Jeho maminka si pro něj přála nezbytné zdravotní pomůcky. Důležitá je hlavně rezervní a lehčí odsávačka na tracheostomii nebo čistička vzduchu. Protože tyto nezbytnosti nejsou vůbec levnou záležitostí, měli rodiče Sebastiánka radost, že jim můžeme pomoci.

Radost, kterou jsme viděli u autistického Davídka, se vidí málokdy. Jeho velkým přáním byla herní konzole Xbox s hrou Minecraft. Celý prosinec prý téměř nemluvil o ničem jiném. Když jsme se u něj objevili a Xbox mu předávali, svou radost dával najevo neustálým děkováním, objímáním a pusinkováním. Jako další překvapení jsme si pro něj přichystali ještě velkou televizi a sluchátka, aby měl na čem hrát. Jeho nadšení nebralo dlouho konce. Velkou radost měla i jeho maminka, která kvůli Davídkově autismu a neurovývojové poruše ADHD pracuje jen částečně a na Xbox s televizí by tedy sotva vydělala. Davídek už se těší, jak si bude hrát společně s ní.

Dvouletá Terezka dostala poukaz na delfínoterapii, která jí dá naději na to, aby chodila. Terezka se totiž narodila s mozkovou obrnou, protože lékaři při porodu nepoznali, že krvácí a umírá. Kvůli ztrátě krve má Terezka trvale poškozený mozek, ale se svou nemocí se pere statečně a pokouší se samostatně chodit. Její rodiče dělají možné i nemožné, aby se to podařilo, a proto si pro dcerku přáli delfínoterapii. Delfíni jsou v tomto ohledu skvělí pomocníci a my doufáme, že udělají vše pro to, aby se Terezka mohla sama postavit na nožičky.

Kristýnka má ve svých devíti letech za sebou už dvojnásobné onemocnění leukémií a transplantaci kostní dřeně. Její velkou vášní je plavání a chtěla by se cítit jako mořská panna. Když jsme jí splnili její přání a darovali jí monoploutev, měla takovou radost, že téměř nemohla mluvit. Naším překvapením pro ni i jejího tatínka byl navíc roční poukaz do akvaparku v Čestlicích. Oba jsou z dárku nadšeni a těší se na společné chvíle při plavání.

Naší poslední zastávkou byl Dětský domov v Novém Strašecí. Pěti chlapcům jsme předali poukaz na zážitkový den, který jim chceme uspořádat. Kluky spojuje záliba v pohybu a adrenalinu a dva z nich měli přání potkat svoje parkourové idoly. Na jaře jim tedy rádi uspořádáme den plný zážitků a zábavy, protože pobyt v dětském domově si zaslouží co nejvíce zpříjemnit. I když musíme říct, že vychovatelka Monika se o děti stará skvěle a s láskou, za což jí patří obrovský dík, stejně jako ostatním vychovatelům.

Máme radost, že našich 839 najetých kilometrů a 7 návštěv vykouzlilo tolik úsměvů. A určitě ještě vykouzlí, protože některé zážitky teprve na splnění čekají. My z PROFI CREDITu budeme určitě u toho, abychom radost malých hrdinů mohli předat dál…

Právě hledáme úvěrové poradce po celé ČR

Proč my

  • Jsme tu pro vás již více jak 22 let
  • Půjčíme vám 10 000 Kč až 166 000 Kč na cokoliv
  • Potřebujeme od vás pouze 3 doklady
  • Půjčujeme také studentům, maminkám na mateřské dovolené, důchodcům i cizincům