Zdravě jíst a zhubnout, to jsou evergreeny, které se stále opakují
Mezi stálice v novoročních předsevzetích patří zdravě jíst a pít, což označilo 53 % z dotázaných, kteří si plánují v novém roce předsevzetí dát, a stejné procento lidí se chystá v novém roce zhubnout. Jen o 5 % méně (48 %) chce více sportovat a pravidelně cvičit. 38 % respondentů uvedlo, že začnou šetřit nebo se budou snažit ušetřit více než v minulých letech. Nezanedbatelné je i předsevzetí, které uvedlo 21 % lidí, a to více se věnovat rodině. Na hranici 20 % je najít si lepší práci, vydělat více peněz nebo omezit kouření či přestat kouřit úplně.     

Ženy se chtějí líbit, muži více vydělávat 
Novoroční předsevzetí si dávají hlavně dotázaní ve věku 18 až 24 let. Zatímco ženy uvádějí spíše předsevzetí týkající se jejich vzhledu – zdravě pít a jíst, zhubnout a pravidelně sportovat, muži reagují spíše na výzvy spojené s financemi. V novém roce by se chtěli posunout výše v kariérním žebříčku, dostat lepší práci, více vydělávat nebo začít šetřit. Také častěji než ženy uvádějí, že by se měli více věnovat rodině.    

Za splnění předsevzetí 1 000 Kč
Podle průzkumu předního dodavatele nebankovních půjček třetina dotázaných uvedla, že dodržení jejich novoročního předsevzetí je stálo měsíčně do 1 000 Kč. 15 % respondentů za své předsevzetí utratilo 1 000 Kč – 2000 Kč. 4 z 10 pak deklarovali, že žádnou částku za něj nemuseli zaplatit.  

Právě hledáme úvěrové poradce po celé ČR

Proč my

  • Jsme tu pro vás již více jak 22 let
  • Půjčíme vám 10 000 Kč až 166 000 Kč na cokoliv
  • Potřebujeme od vás pouze 3 doklady
  • Půjčujeme také studentům, maminkám na mateřské dovolené, důchodcům i cizincům