Martine, jak se máte, už jste se vzpamatoval z cesty do Ria? Bylo to hodně náročné, a to hned od začátku. Cesta byla velmi dlouhá, navíc do našeho letadla v Kapverdách narazil pták, takže jsme tam museli 2 noci přespat. Nakonec nás na paralympiádu dopravil vládní speciál.  

Měli jste čas podívat se i po Riu? Ano měli, dohromady jsme tam strávili 22 dní. Viděli jsme samozřejmě i město - Ježíše i Copacabanu. Ta mě ale až tak nenadchnula, je to taková obyčejná pláž jako v Itálii. Pro mě bylo největším zážitkem zahájení paralympijských her. To byla opravdová nádhera. Jinak je Rio poměrně dost drahé město.  

V létě jste mi říkal, že byste chtěl přivézt bronzovou medaili, nakonec jste byl v hodu kuželkou šestý. I to je v tak velké konkurenci úspěch. Když jsem viděl, jak všichni hážou, a jak jsou přísní rozhodčí, tak mi bylo jasné, že to medaile nebude. S výkonem spokojený nejsem, chtěl jsem hodit o metr dál, ale víc to prostě nešlo. Umístění je ale nakonec dobré. Myslím, že šesté místo není ostuda.  

Můžete to na něco svést? Bylo tam 20 000 diváků, a když jsem házel, tak vedle mě běželi závod, všichni diváci povzbuzovali, takže tam byl obrovský hluk. To ale patří k olympiádě, je to neopakovatelná atmosféra, člověk se na to nesmí vymlouvat. Jen mě vždycky intenzita toho povzbuzování znovu překvapí.  

Už jste se účastnil své čtvrté paralympiády. Můžete srovnávat…. Je čím dál těžší se na paralympiádu dostat, soupeři z ostatních zemí mají celkově lepší přípravu a lepší tréninkové podmínky. Mají mnohem více finančních prostředků, objíždějí všechny závody a dostávají také větší odměny za medaile. Český tým získal sedm medailí, z toho jednu zlatou. Ale představte si, že vítěz paralympiády nemá ani trenéra a za medaili dostane desetinu toho, co zdravý sportovec. To je opravdu smutné. Letos ale stát alespoň trochu odměny za medaile z paralympiády navýšil.

Připravujete se aktuálně na nějaké závody nebo teď zaslouženě odpočíváte? Letos jsem na olympiádě soutěžil v atletice. Chtěl bych se ale vrátit ke stolnímu tenisu a obhájit titul mistra republiky. Teď jsem absolvoval dva turnaje a jeden mě ještě čeká. V zimě budu trénovat třikrát až čtyřikrát týdně. Trénink je jednodušší než u hodu kuželkou, kterou mi musí stále někdo podávat. Takhle si zahraju ping pong se zdravými kamarády.  

Porážíte je? Jak kdy, ale většinou ano.  

Plánujete tedy vyměnit atletiku za ping pong? Na paralympiádě v Sydney jste vybojoval ve stolním tenise stříbro a bronz. Já myslím, že bych mohl mít ve stolním tenise zase šanci. Chtěl bych jet na Mistrovství Evropy jednotlivců ve Slovinsku a na Mistrovství světa družstev do Bratislavy. V Riu jsme se domluvili s kamarádem Jiřím Suchánkem, že bychom zkusili hrát spolu. Jirka přivezl z Ria bronz, tak myslím, že bychom mohli mít spolu ve stolním tenise šanci v soutěži družstev. Musím ale závodit, potřebuji získal body, abych se nominoval na paralympiádu do Tokia. Atletiku úplně nechat nechci, ale závodil bych jen v Česku.  

Vánoce se blíží, jak se na ně připravujete, a co byste chtěl najít pod stromečkem? Přípravy na Vánoce nechávám hlavně na manželce, ale dárečky samozřejmě nějaké nakoupím. Přál jsem si medaili z Ria, ale to už se mi nesplní. A jinak mě nic nenapadá, mám všechno, co potřebuji. Vlastně vím, zimní kalhoty bych potřeboval a také by se mi hodily míčky na stolní tenis. Zrovna minule jsme s kamarádem při tréninku tři přejeli vozíkem. To se bohužel stává, takže mám poměrně velkou spotřebu:o)

Vánoční půjčka od PROFI CREDIT plní vánoční sny.

Právě hledáme úvěrové poradce po celé ČR

Proč my

  • Jsme tu pro vás již více jak 22 let
  • Půjčíme vám 10 000 Kč až 166 000 Kč na cokoliv
  • Potřebujeme od vás pouze 3 doklady
  • Půjčujeme také studentům, maminkám na mateřské dovolené, důchodcům i cizincům