Druhou nejpočetnější skupinou (18 %) jsou klienti, které zaskočily mimořádné výdaje, a nejsou tak schopni je zaplatit ze svého. Nastalá situace je pak nutí vzít si půjčku, což potvrzuje dlouhodobý trend, že mnozí lidé žijí takzvaně od výplaty k výplatě a nešetří si nic stranou.  

Až na třetím místě se v průzkumu klientů PROFI CREDIT umístily stavební úpravy a rekonstrukce. Za tímto účelem si půjčuje peníze 16 % lidí, naopak poměrně alarmující je fakt, že každý osmý člověk je nucen si půjčit, aby splatil stávající dluh. Z toho pak logicky vyplývá, že tito klienti hledají další řešení půjček, které by jejich situaci v daný moment vyřešilo.  

Pod hranici 10 % se dostaly mimořádné opravy, které uvedlo 37 klientů z dotazovaných 535, a nákup nového automobilu, jenž jako důvod pro půjčku uvedla jen 4 % dotázaných.  

Nejméně si lidé půjčují na nový telefon nebo tablet a jen 1 % lidí se zadluží kvůli výdajům za školní zařízení a zájmové aktivity svých dětí. Na samém konci stojí ti, kteří jsou nuceni si zažádat o úvěr z důvodu zaplacení kauce na pořízení pronájmu.  

V současné době se dá očekávat nárůst poskytnutých půjček na letní dovolené, kterým právě začíná sezóna, a jak vyplynulo z předchozích průzkumů společnosti PROFI CREDIT, 25 % Čechů už si v minulosti na dovolenou půjčilo nebo o takovém úvěru uvažuje,“ říká Dana Hakavcová, marketingová ředitelka společnosti PROFI CREDIT.

Právě hledáme úvěrové poradce po celé ČR

Proč my

  • Jsme tu pro vás již více jak 22 let
  • Půjčíme vám 10 000 Kč až 166 000 Kč na cokoliv
  • Potřebujeme od vás pouze 3 doklady
  • Půjčujeme také studentům, maminkám na mateřské dovolené, důchodcům i cizincům