Funglovku, nebo ojetinu?
Stále se nemůžete rozhodnout, zda si koupit auto nové, nebo vám stačí ojetina? Rozhodujícím faktem je samozřejmě výše vlastních finančních prostředků, kterými disponujete a které můžete do takovéto investice vložit. V případě, že peníze nemáte a musíte tak jako tak počítat s prostředky vypůjčenými, je potřeba si na misku vah položit několik faktů. Nové auto vás bude stát více peněz, ovšem můžete počítat s tím, že pár let nebudete muset do vozu investovat žádné finance navíc. To je velký rozdíl oproti levnější ojetině, která můžete spolykat další peníze například za opravy spojené s jejím stavem.  

Úvěr, nebo leasing?
Popularita leasingu pomalu upadá. Lidem začíná vadit, že fakticky nejsou jedinými majiteli vozidla, že mají auto, se kterým jezdí, jen v pronájmu. Dokud nezaplatíte poslední splátku, patří auto leasingové společnosti a nemůžete s ním svobodně nakládat. Většinou musíte zaplatit ještě část ceny za automobil předem. Na druhou stranu má však leasing i své výhody, získat ho je totiž jednodušší než dostat úvěr u finanční společnosti. Podmínky úvěru jsou složitější a dělí se do několika kategorií. V případě, že doložíte, že si berete úvěr na své vozidlo, může být výše vaší úrokové sazby nižší než u neúčelové půjčky, i když ta je většinou vyřízená rychleji než půjčka účelová. Co se týká splatnosti půjčky, rozhodně by neměla překročit dobu, po kterou plánujete auto využívat.  

U koho si půjčit?
O půjčku na auto můžete požádat jak v bankovních, tak nebankovních institucích. Banky obvykle poskytují účelové půjčky, mají zpravidla nižší úrokovou sazbu než nebankovní instituce, zato však proces vyřízení půjčky je výrazně delší než u nebankovní instituce. Nebankovky naopak garantují rychlé vyřízení úvěru, omezují se na minimální dokladovost a jsou často bezúčelové. Rychlou půjčku získáte už do 24 hodin od schválení žádosti. Pro srovnání lze využít snadno dostupné srovnávače na internetu jako je například pujckyhned.cz.  

Právě hledáme úvěrové poradce po celé ČR

Proč my

  • Jsme tu pro vás již více jak 22 let
  • Půjčíme vám 10 000 Kč až 166 000 Kč na cokoliv
  • Potřebujeme od vás pouze 3 doklady
  • Půjčujeme také studentům, maminkám na mateřské dovolené, důchodcům i cizincům