Při schvalování kontokorentu se každá banka řídí vlastními pravidly, přesto je možné říci, že jednu věc mají všechny společnou. Přes pravidelné a dostatečné příjmy nejede vlak. Ty prostě být musí, ať už budete žádat o kontokorent v České spořitelně, v Komerční bance nebo v ČSOB. Noví klienti vždy musí doložit potvrzení o příjmech, stávajícím obvykle stačí pozitivní bankovní historie. Na základě vašich příjmů a dalších kritérií pak banky schvalují úvěrový limit. Ten je většinou nastaven jako dvojnásobek až trojnásobek čistého měsíčního příjmu. Sjednání kontokorentu je rychlou záležitostí, jde-li vše bez problémů, máte kontokorent k dispozici během několika minut, nejpozději pak do druhého dne.  

Kontokorent je půjčkou, kterou můžete čerpat stále dokola
Před sjednáním kontokorentu byste ale měli vědět pár důležitých faktů. Tím prvním je, že ač se to nezdá, kontokorent je úvěr. Přečerpáním běžného účtu do mínusu už nečerpáte vlastní úspory, ale peníze banky. Je proto nutné počítat s úroky, a to ne s malými. Za povolený debet si banky účtují roční úrok v rozmezí od 10 do 22 %. Dále pak pamatujte, že kontokorent je revolvingovou půjčkou, což znamená, že ji lze využívat opakovaně. Stačí tak půjčku splatit, tedy dorovnat zůstatek opět do nuly, a účet můžete znovu přečerpat do mínusu. Pokud vám na účet chodí pravidelně výplata, pak vám vždy úvěr částečně splatí. Do třetice všeho dobrého, si v bance ujasněte, kolik zaplatíte na poplatcích. Většina bank nabízí sjednání kontokorentu zdarma, někde ale můžete za vyřízení zaplatit třeba 200 Kč. V řádech desetikorun jsou pak poplatky za vedení a správu úvěrového účtu. A pozor, setkat se můžete i s poplatkem za rezervaci zdrojů, kdy bance zaplatíte pokutu za nevyčerpaný úvěr. Není-li proto pro vás v současné době kontokorent nezbytný, nesjednávejte si ho pro případ finanční krize. Stejně jako rychlá půjčka ani kontokorent vás nezatíží byrokratickým maratonem, a tak není nutné žádné vyřizování do foroty.  

Co dál byste měli vědět o kontokorentu?

- Kontokorent je úvěr, tudíž po vás banka bude požadovat záruku.

- Kontokorent vás stejně jako jakýkoliv jiný typ úvěru bude znevýhodňovat při sjednávání hypotéky a dalších půjček.

- Kontokorent je vhodnou finanční rezervou, avšak vyplatí se jen pro získání nižších částek.

- Kontokorent je nutné jednou za šest měsíců až rok dorovnat do nuly. Kontokorent není jen jeden, nabízen je jako zajištěný debet a nezajištěný debet.

Právě hledáme úvěrové poradce po celé ČR

Proč my

  • Jsme tu pro vás již více jak 22 let
  • Půjčíme vám 10 000 Kč až 166 000 Kč na cokoliv
  • Potřebujeme od vás pouze 3 doklady
  • Půjčujeme také studentům, maminkám na mateřské dovolené, důchodcům i cizincům