Půjčka na OP

Sprcha, nebo vana – co vybrat?

Sprcha, nebo vana? To je otázka, kterou si pokládá každý, který zařizuje koupelnu. Někdo preferuje více sprchu, někdo vanu. Jaké jsou v nich rozdíly a která je lepší volbou právě pro vás?

Je sprcha lepší pro pokožku?
Ano, je. Ve sprše totiž stojíte pod proudem vody, který z vás důkladně smyje nečistoty. Oproti vaně je šetrnější k pokožce, a navíc si ji můžete dovolit každý den. Experti doporučují dát si rychlou sprchu i po koupání ve vaně. Největší přínos pro zdraví pokožky i celého těla má ale studená sprcha. Ano, studená. Ta vám totiž rozproudí krevní oběh, dodá energii a posílí imunitu. Několik minut denně ve studené sprše navíc pomáhá ke spalování tuků a funguje jako prevence deprese.

Vana, symbol relaxu
Vana je symbolem odpočinku, relaxu při svíčkách, poslouchání hudby či čtení. To je tedy pro dospělé. Ale i děti milují vany, hlavně z toho důvodu, že na rozdíl od sprchy se v ní mohou cachtat a potápět. Dlouhodobé koupání ve vaně bohužel není vhodné pro každodenní umývání, protože dlouhý pobyt ve vodě vysušuje pokožku a není to zas tak levné. Každopádně pokud je tělo obklopené horkou vodou, uvolňují se svaly i psychické napětí.

Jak tedy vybrat?
Sprcha i vana mají své vlastní benefity a každá je vhodná na něco jiného. Sprcha je praktičtější, ale ve vaně se zase můžete uvolnit. Proto ideálním řešením je vana spojená se sprchou. Ta kombinuje jenom to nejlepší z obou dvou a vy můžete podle nálady střídat sprchování a relaxování.

Jak je to s cenami
Obecně sprchování vychází o něco levněji než napuštěná vana. Tedy pokud se ve sprše nezamyslíte a nestrávíte tam půl hodiny. Jedna průměrná sprcha vychází na cca 5 Kč a vana na 15 Kč. Bohužel ceny stále rostou, tak počítejte s většími výdaji. Pokud máte menší koupelnu a vana by se vám tam nevešla, tak vaší jedinou možností je sprchový kout, jehož cena se pohybuje od 6 000 do 8 000 Kč, ale můžete je najít i za 25 000 Kč. Klasické vany jsou cenově velmi podobné, ale ty lepší a kvalitnější stojí klidně 30 – 40 000 Kč. A vana spojená se sprchou je takový cenový průměr, na trhu se jejich cena pohybuje od 5 000 do klidně 25 000 Kč.

Jak postupovat při výběru
Jako první zjistěte, která možnost se vám vejde do koupelny. Pokud ji máte menší, tak rovnou sáhněte po sprše. Pokud máte větší koupelnu, pak toto nemusíte řešit. V druhém kroku se rozhodněte, co sami preferujete nebo co je pro vás výhodnější prakticky a ekonomicky. Dále je dobré si něco nastudovat o produktech, které chcete koupit, anebo se zeptejte odborníka v showroomu nebo prodejně. Pokud jste vybrali tu ideální variantu a zrovna nemáte peníze, nebojte se, pomůže vám půjčka na OP.

Call Now Button