Půjčka na účet

Rekonstrukce koupelny – rady a tipy

Taky už toho máte dost? Zašlá baterie, kamenec všude kolem vás, zrcadlo ještě po babičce, vana oprýskaná tak, že se jí raději vyhýbáte obloukem? Tak to byste si vy i vaše koupelna zasloužili radikální změnu. Nic není nemožné, a tak za pár týdnu může být i u vás vše jinak. Díky renovaci se vaše koupelna může stát nejoblíbenější místností, ze které se vám nebude chtít odejít. Máme tu pro vás několik tipů, jak na zdařilou rekonstrukci.

Přemýšlejte, plánujte
Nevrhejte se bezhlavě do vybourávání místnosti. Tento způsob by se mohl velmi rychle prodražit. V klidu si naplánujte, jak by mělo renovování probíhat. Z jakého primárního důvodu koupelnu předěláváte? Které stávající prvky naopak chcete zachovat? Tyto věci byste měli mít rozmyšlené ještě před začátkem přestavby. Nepředělávejte takovým způsobem, že nebudete spokojeni s výsledkem. Udělejte to tak, abyste nemuseli řešit za dva roky další přestavbu. Časté obnovování se vám může výrazně prodražit. Zároveň si určete, jaký obnos peněz budete potřebovat a jaký máte k dispozici. Pokud potřebujete navýšit rozpočet, jednou z možností je půjčka na účet.

Chtěli byste zvětšit prostor?
Pro zvětšení koupelny nemusí být jediné řešení vybourat zdi. Nevěřili byste, jaký obrovský rozdíl dělá uspořádání věcí v místnosti. Existuje několik vychytávek, kterými se dá prostor jednoduše opticky rozšířit. Pro větší přehlednost volte nábytek s úložnými prostory. Nebude se vám nic zbytečně povalovat a působit neuspořádaně. Další možnost je využít nástěnný nábytek, jako jsou držáky na mýdlo, zubní kartáčky nebo ručníky. Koupelna tak nebude stísněná a bude vypadat uklizeněji. Zbytečně ji tedy nezahlcujte. Více prostoru na podlaze zajistíte pořízením sprchového koutu bez vaničky. Při volbě dlaždic vybírejte světlé a velké kusy. Základem vizuálního rozšíření je viditelnost. Čím více a dále v místnosti vidíte, tím větší se vám zdá. Použitím velkých zrcadel nic nezkazíte – právě naopak. Otevřenosti prostoru také napomůžou průhledná skla kolem sprchového koutu a vany. Na rozdíl od mléčných skel totiž nebrání pohledu skrz a celý prostor tak vypadá větší.

Šetřete planetu i svou peněženku
Při pořizování vodovodní baterie vybírejte ty s nižší spotřebou vody. Šetřiče vodu provzdušňují a tím na vás dopadá méně vody bez toho, abyste cítili rozdíl. Stejně tak můžete vodu uspořit na toaletě či bidetu volbou úsporných splachovacích tlačítek. Zdá se to jako drobnosti, ale na účtech za vodu uvidíte poměrně významné změny. Rok od roku roste cena vody. Tímto ekologickým krokem tak ulevíte nejen přírodě, nýbrž i své peněžence.

Call Now Button