Půjčka na účet

Rekonstrukce domu – tipy a rady

By 21. 8. 20214 října, 2021No Comments

Rekonstrukcí si projde asi každý z nás a většinou se jedná o velmi stresovou záležitost, která vás stojí mnoho času, peněz, ale hlavně nervů. V tomto článku vám poradíme, jak si rekonstrukci co nejvíce zjednodušit.

Hlavně vše naplánujte
Prvním a hlavním tipem, bez kterého se rozhodně do rekonstrukce nepouštějte, je plánování. Hlavně si rozmyslete, co chcete změnit (nejlépe si to někam sepište), kolik času si na to dáte, kolik peněz jste ochotni investovat a jak by měl výsledek vypadat. Také se rozhodněte, zda přestavbu zvládnete sami, nebo kontaktujete specializovanou firmu.  A v neposlední řadě si ke každému kroku rekonstrukce zajistěte potřebné nářadí, případně stroje. Nezapomeňte si zjistit, zda stavbu stačí pouze ohlásit, nebo jestli budete muset žádat o stavební povolení. Pokud budete žádat o povolení, tak se rovnou připravte na zdržení, které může trvat až několik měsíců. Proto si ho zajistěte s dostatečným předstihem.

Držte se rozpočtu
Velmi často se stává, že lidé podceňují rozpočet a například nezapočítají některé výdaje nebo je podcení, a poté jsou překvapeni konečnou částkou. Při rekonstrukci rozhodně nešetřete, mohlo by se vám to velmi nevyplatit, a raději si udělejte rezervu v podobě cca 15 %. Plánování financí je poměrně složité a zabere to dost času i energie, ale vyplatí se to. S rozpočtem vám pomohou cenové ukazatele ve stavebnictví, tedy data, která jsou volně dostupná na internetu.

Nezapomeňte na smlouvy
Smlouvy jsou jedním ze základních předpokladů pro to, abyste se nenechali napálit nějakými podvodníky nebo někým, kdo odvede danou práci jen tak napůl. Rozhodně by vás neměla zlákat vidina nižších výdajů. Smlouva vám ušetří mnoho starostí i peněz při reklamaci či nedodržení stanoveného termínu.

Na konec pár rad
Při rekonstrukci je velmi jednoduché na něco zapomenout nebo něco přehlédnout. S takovým množstvím věcí, které je potřeba zařídit, objednat či zaplatit, se to prostě stát může, ale zdrží to stavbu a také se to prodraží. Příkladem by mohl být třeba neférový řemeslník, který z vás pouze vysaje peníze a nic neudělá. U řemeslníků se zaměřte třeba i na komunikaci, zda reaguje na maily nebo telefonáty. Pokud ne, rovnou spolupráci zavrhněte. A nezapomínejte vše objednávat s předstihem, například na nábytek od truhláře můžete čekat i několik měsíců. V dnešní době ceny materiálů stavebnin sahají velmi vysoko a pravděpodobně ještě porostou. Proto je dobré mít už na začátku finanční jistotu, třeba jako je půjčka na účet.

Call Now Button