Půjčka na účet

Rekonstrukce bytu: Jde to zvládnout v klidu

Vlastníte byt, který vám nevyhovuje a chtěli byste ho předělat podle vašich představ? V prvé řadě musíte přijít s plánem, podle kterého se budete řídit. Poraďte se s odborníkem, který vám vypracuje odborný projekt rekonstrukce. Máte-li vybraný styl, do kterého byste chtěli byt ladit, bytový designér vám pomůže navrhnout interiér podle vašich představ.

Když rekonstruujete, tak pořádně
Nespoléhejte na provizorní řešení. Když už se do rekonstrukce bytu pustíte, udělejte ji pořádně a se vším všudy. Renovování je sice nákladné, ale provizorní řešení také něco stojí. Navíc jejich předělávání je další investice. Podtrženo sečteno, tato v podstatě dvojitá investice vás vyjde dráž než ta jednorázová. Proto nacházíte-li se v situaci, že nevíte, jak celkovou rekonstrukci zaplatíte, mohla by vám půjčka na účet poskytnout finance. V případě kompletní rekonstrukce (všechny nebo většina místností, elektřina, plyn, okna, dveře, vybourávání stěn a podobně) se, pokud možno, vystěhujte. To poslední, co chcete, je bydlet uprostřed staveniště. Věci, které nejsou pro renovování potřebné, vám budou zbytečně vytvářet chaos na pracovišti. Nepřehledností si práci budete nejen ztěžovat, ale i prodlužovat, což není žádoucí.

Zachovejte dobré sousedské vztahy
V rámci zachování dobrých sousedských vztahů je nutné, abyste sousedy o rekonstrukci informovali včas. Dáte jim tak prostor například odjet na chalupu nebo si někde domluvit ubytování. Opravy jsou přeci jen dost hlučné a bez varování by to mohlo zničit výhledy na budoucnost s přátelskými sousedy. Respektujte také noční klid. V pozdních večerních a brzkých ranních hodinách se pokuste věnovat nějaké tišší práci. Přestože trvá noční klid od 22 do 6 hodin, věřte, že budíček v 6:00 sbíječkou vaše sousedy také dvakrát nepotěší.

Nenechte se nachytat
Práce způsobem “to zvládnu sám” by nemusela dopadnout dobře. Špatně naměřený půl centimetr vám může způsobit nemalé potíže. Je proto dobré se obrátit na řemeslníka, který práci udělá za vás. V žádném případě si nenajímejte řemeslníka bez smlouvy. Slibované nižší výdaje sice lákají každého, má to ale háček. Pokud nesepíšete smlouvu o provedené práci, může vás to po nějaké době velmi mrzet. Do smlouvy nezapomeňte podrobně popsat dodané materiály, dohodnutou práci, termín dokončení a přibližné náklady. Abyste po odvedení práce řemeslníka nedostali dílo plné chyb a nedostatků, uveďte do smlouvy i klauzuli o odvozu odpadu.

Call Now Button