Půjčka bez registru

Půjčka bez registru – vyplatí se na nákup auta?

Když nemáme dostačující finanční obnos na nákup vozidla, zvažujeme téměř všechny dostupné možnosti externího financování. První, co nás může napadnout, je spotřebitelský úvěr, autopůjčka a leasing. V jakých případech se vyplatí koupit auto na leasing? Bude koupě vozidla pomocí nebankovního úvěru výhodnější? A pro koho je vhodné zažádat o autopůjčku?

Jaké možnosti jsou dostupné na financování nákupu vozidla?

Účelová půjčka znamená, že musíme uvést účel, na který finanční prostředky potřebujeme. Úvěr na auto si nejčastěji bereme na nákup nového vozidla, ale můžeme pomocí něho financovat i nákup ojetého vozidla.

Na trhu existuje několik typů:

 • Autopůjčka
  Jde o financování pomocí bankovního úvěru. Výhodou je, že majitelem auta se stáváte ihned. Kdykoliv ho tak můžete prodat a půjčku obratem vrátit. Sami si zvolíte výši úvěru a splátek, tudíž jen vy rozhodujete o ceně vašeho nového vozidla. Volí ji klienti, kteří nemají problém se splácením dluhu.
 • Leasing
  Díky nižším nárokům na bonitu klienta je dostupnější pro širší veřejnost.
  Rozlišujeme dva základní typy:

  • Finanční leasing
   Tento druh si většina z nás představí pod samotným pojmem leasing. Vyznačuje se tím, že po uhrazení celé částky, se motorové vozidlo stává majetkem klienta.
  • Operativní leasing
   Klientovi je vozidlo pronajato a po skončení smlouvy zůstává nadále
   ve vlastnictví leasingové společnosti.

Před pár lety byl leasing aut dostupný pouze pro podnikatele, v současnosti se běžně setkáváme i s leasingem spotřebitelským. V poslední době je to docela oblíbená forma pořízení auta.

Bezúčelová půjčka je finanční produkt, který můžeme využít na jakýkoliv účel. Pokud si tedy chceme koupit auto, nemusíme o této skutečnosti poskytovatele informovat.

 • Bankovní spotřebitelský úvěr
  Úvěr s nejvýhodnějšími podmínkami vám často poskytne vaše banka. Vybírat si ale můžete i z ostatních nabídek na trhu. Poskytovatelé kladou velký důraz na úvěruschopnost klienta, proto ne všichni zájemci mají šanci na úspěch.
 • Nebankovní půjčka
  Lidé, kteří by s žádostí u bankovních společností neuspěli, mají tento produkt v oblibě. Přestože rychlá půjčka vám zde vyjde pravděpodobněji, ani tady není kladný výsledek jistý. Stejně jako v předešlých případech bude při žádosti nutné předložit doklady a potvrzení o formě zaměstnání a výši příjmu dlužníka. Jedná se o zjištění bonity a prozkoumání úvěrové historie zákazníka, která ovlivňuje výslednou částku půjčky.

Vyplatí se koupit auto financováním pomocí nebankovní půjčky?

Pokud si na financování vašeho vozu zvolíte nebankovní rychlou půjčku, musíte počítat s mírně vyššími náklady než u ostatních možností, zejména pokud se zpozdíte se splátkami. Důvodem, proč může být půjčka bez registru na auto lepší variantou, je, že není nutné dokládat účel, na který chceme přijaté peníze utratit. Poskytovatel také nepožaduje zajištění úvěru. Pro lidi, kteří potřebují auto bez prodlení, je důležitou výhodou, že celý proces sjednávání této půjčky je velmi rychlý.

Call Now Button