Půjčka ihned

Předvánoční úklid: Letos na jedničku a bez nervů

By 10. 12. 202117 prosince, 2021No Comments

Předvánoční úklid: Letos na jedničku a bez nervů
Vánoce jsou za dveřmi, a tak je nejvyšší čas zahájit velký předvánoční úklid. Nemějte strach i ten se dá zvládnout s lehkostí a bez velkých nervů. Je pouze třeba vědět jak na to a důkladně si vše rozplánovat. Máme pro vás pár rad, jak tento „souboj s časem a vůlí“ zvládnout s přehledem.

Uklízejte s radostí
Abyste si svátky náležitě užili, je třeba je trávit v příjemně čistém prostředí. Když před Štědrým dnem budete mít krásně uklizený byt, uvidíte, že se vám bude lenošit u pohádek o něco lépe. Zkuste jednou za rok vysmýčit dům důkladněji něž pouze vyluxováním a setřením prachu. Při uklízení se těšte na krásné dny plné pohody, které přijdou. Jako velké pozitivum můžete brát i množství spálených kalorií, kterých po vydatném úklidu nebude málo. Toto jistě u talíře s cukrovím velmi oceníte. Takže s úsměvem do toho a uvidíte, že všechno půjde snáz.

Vytvořte si seznam
Dopředu si rozplánujte jednotlivé úkony, které chcete stihnout. Zapojte celou rodinu a každému přiřaďte řadu úkolů. Postupně je můžete odškrtávat a uvidíte, jak jednotlivé povinnosti mizí. Zkuste rozdělit práci rovným dílem, ovšem tak, aby byl jedinec schopný aktivitu kvalitně vykonat.

Uklízejte systematicky
Nepřeskakujte od jedné činnosti ke druhé. Nejdříve pořádně ukliďte jednu místnost, poté další. Vrhněte se i na úklid poliček a skříní. Důkladně setřete prach, umyjte podlahu, okna a vyluxujte. Je jasné, že uklidit celý dům vám zabere více jak jeden den, ovšem výsledek bude stát za to.

Neztrácejte čas
Každý se jistě ocitl v situaci, kdy uklízel poličku a narazil na staré fotky a deník. Ani jste se nenadáli a během vašeho vzpomínání utekla hodina. Tímto akorát ztrácíte při uklízení čas a sami se zbytečně dostáváte do stresové situace, že nestíháte. Pokud podobnou věc naleznete, odložte ji stranou a prohlédněte si ji, až splníte to, co jste si naplánovali.

Těsně před Vánoci řešte jen detaily
Pokuste se si věci doopravdy rozplánovat tak, aby vám na poslední dny před Štědrým dnem zbyly jen maličkosti. Na poslední chvíli řešte věci typu žehlení vánočního ubrusu, mytí nádobí, leštění skleniček a samozřejmě přípravu bramborového salátu. Jste-li příliš časově vytíženi, máme pro vás jednoduché řešení – objednejte si úklidovou firmu. V posledních letech jsou tyto služby čím dál oblíbenější. A není divu, budete mít bez známky stresu prvotřídně uklizeno, a vy se tudíž můžete soustředit pouze na vánoční pohodu. Ceny těchto služeb jsou velmi individuální a odvíjí se i podle velikosti nemovitosti, kterou si přejete uklidit. Pokud by přesáhla konečná cena váš vymezený rozpočet, půjčka ihned váš problém vyřeší.

Call Now Button