Půjčka bez registru

Můžete získat půjčku bez registru, když máte jiné závazky?

Při schvalování žádosti o půjčku musíte splňovat veškeré podmínky dané společnosti poskytující úvěr. Velkou roli hraje vaše úvěruschopnost neboli bonita. Tu ovlivňují vaše předchozí závazky a to, jakým způsobem jste je plnili. Bonita samozřejmě zahrnuje i vaše současné závazky, pokud nějaké zrovna máte. Ty ovšem nemusí vždy nutně znamenat přítěž. Jak to tedy funguje?

Můžete dostat i jinou půjčku

Pokud jste ve splácení vzorní, podepíše se to pozitivně na vaší bonitě. Na druhou stranu vám hrozí, že vzhledem k zvýšeným výdajům na splátky vám poskytovatel nabídne horší úrok nebo vám nepůjčí tak vysokou částku, jakou byste si přáli. Pro tyto případy mohou sloužit i různé půjčky bez nahlížení do registru.

Jaké pozitivní dopady mohou mít současné závazky?

Vzhledem k tomu, že veškeré informace o tom, jak vysoké částky si půjčujete a jak je následně splácíte, zaznamenávají registry dlužníků, může se vzorně a včas splacená půjčka stát pozitivním faktorem pro vaši úvěruschopnost. Můžete díky ní dosáhnout na ještě nižší úrok než bez jakéhokoliv záznamu, protože jste již v minulosti ověření, důvěryhodní klienti.

Na obrázku muž sedí u stolu, pije kávu a kouká na papír, na kterém mu vedle stojící manželka něco ukazuje

Další závazky mohou mít též negativní dopad

Z logiky věci vyplývá, že při splácení půjčky máte zvýšené výdaje oproti běžnému životu, ve kterém neodchází část vašeho příjmu na splácení závazků. Tím pádem bude poměr vašich příjmů a výdajů méně příznivý. To má velký vliv na výši vám schválené částky a zároveň se to podepíše i na výši úroku pro splátky.

Pokud se k tomu přidá fakt, že ani současné dluhy nezvládáte splácet úplně s přehledem a například jste už některé splátky zaplatili pozdě, nehovoří to vůbec ve váš prospěch. V takovém případě vám pravděpodobně půjčku málokdo schválí, natož s výhodnými podmínkami. Jediným řešením tak pro vás může být půjčka bez registru.

Na co si dávat pozor u půjčky bez registru

Pokud plánujete žádat o půjčku, přestože již máte jiné závazky, měl by to být hlavně pro vás varovný vykřičník. Přestože půjčku bez registru pravděpodobně získáte, měli byste se zamyslet, zda tento závazek skutečně potřebujete. Také zvažte, jestli dokážete tento dluh bez problémů splácet. Záleží jen na vás, zda svoji situaci správně vyhodnotíte.

Call Now Button