Půjčka bez registru

Máte společný bankovní účet, nebo každý zvlášť?

V České republice se společný bankovní účet těší velké oblibě u manželů i u nesezdaných párů. V zahraničí je tento styl vedení financí ještě častější. Za svou popularitu vděčí mnohým benefitům, které nabízí. Je to totiž jednoduchý způsob, jak mít přehled ve svých financích a udržovat v nich řád. Na druhou stranu své výhody nabízí i varianta oddělených účtů. Vyplatí se vám tedy mít vlastní, nebo společné konto?

Výhody, které nabízí společný účet
Jednoznačnou výhodou je snadnější spoření. Můžete si společně stanovit strategii spoření, u které je pak mnohem jednodušší sledovat, zda vám vychází, protože nemáte finance rozložené na více účtech. Také můžete porovnat, nákupy kterých položek byly poměrně zbytečné. Můžete se tak do budoucna pokusit o snížení určitých výdajů či o jejich kompletní eliminaci. Ve dvou máte možnost lepší kontroly a správy financí. Nejste sami na hlídání a dodržování dat splatnosti u různých odchozích plateb. Můžete se tak zbavit bankovních poplatků za upomínky a tím ušetřit.

Finance šetříte i tím, že za vedení jen jednoho bankovního konta platíte pouze jedny bankovní poplatky. Výše úspory peněz záleží na tom, kolik účtů jste dosud vedli, ale může být poměrně znatelná. S dalším navýšením hotovosti na účtu vám může pomoci například půjčka bez registru.

Stinné stránky, které hrají do karet odděleným účtům
Zatímco v některých případech si páry založením společného účtu dokazují naprostou důvěru a dochází ke stmelení vztahu, jindy to nemusí znamenat nic dobrého. Jeden z partnerů může pociťovat, že každý jeho finanční krok je pod kontrolou, čímž přichází o soukromí. Zároveň by někdo mohl argumentovat tím, že až moc utrácíte jeho peníze. V tomto případě je nejlepším řešením účty rozdělit.

Další problém může nastat, při obdarovávání své drahé polovičky. Chcete-li ji překvapit nějakým dárkem, ať už levným, nebo dražším, bylo by nejspíš vhodné, aby to partner neviděl na výpisu plateb. Váš partner má totiž přístup k seznamu veškerých pohybů na účtu, tudíž zjistí, kde jste dárek koupili, kolik peněz jste za něj utratili, a to vše ještě předtím, než dorazíte domů.
Jak dosáhnout kompromisu

Abyste mohli čerpat výhody společného účtu, ale zároveň se vyvarovali nepříjemností, můžete část svých financí mít každý na svém soukromém účtu a zbylou část mít na společném kontě. Toto společné konto může sloužit primárně pro společné spořicí účely, jako je šetření na dovolenou či na rekonstrukci bytu.

Call Now Button