Půjčka bez registru

Manžel si vzal půjčku bez registru za mými zády. Co teď?

Proč byste se měli půjčce bez registru vyhnout obloukem?

Nejprve si pojďme půjčku bez registru představit. Jde o produkt nebankovních společností poskytujících finanční půjčky a úvěry. V současné době se o této půjčce dá mluvit jako o nelegální, protože se od roku 2016 oficiálně nesmí poskytovat. Je proto jasné, že se kdokoliv, kdo vám tento nebankovní produkt nabídne, pohybuje na hraně zákona.

Problém je v tom, že věřitel nekontroluje registr dlužníků a nemá tedy představu o vaší bonitě. To se zamlouvalo zejména lidem, jejichž finanční gramotnost je velmi nízká, a kteří mají z předešlých půjček špatnou historii splácení. Jenže díky tomu, že poskytovatel nezná vaši bonitu, vám ani nemůže nastavit podmínky, které pro vás budou splnitelné. Dlužník se pak točí v začarovaném kruhu, kdy vytlouká půjčku půjčkou. A to je cesta do pekel.

Na obrázku je pár u moře na pláži, objímající se při západu slunce

Nevěšte hlavu a nechte si raději pomoci od odborníků

Že jde o nevýhodnou nabídku nepoctivých obchodníků, už teď víte. Jenže co dělat v momentě, kdy už v pasti zvané půjčka bez registru vy nebo váš manžel či manželka jste?
V první řadě byste se měli obrátit na některou z organizací, která ve vašem okolí nabízí dluhové poradenství nebo poradenství pro dlužníky. A na první schůzku běžte klidně sami, bez manžela či manželky.

Zde vám na základě vašich příjmů, výdajů a aktuální finanční situace vytvoří návrh únosného řešení. Jen tak se vyhnete tomu, že vám v případě problémů se splácením začne naskakovat přemrštěné penále. Na to totiž nepoctivý věřitel čeká.

Pro příště si ale pamatujte, že tento typ půjčky je sice řešením na první pohled jednoduchým, ale ve skutečnosti jde o cestu do dluhové pasti. Kontrola žadatelů o půjčku v registru dlužníků je pro poskytovatele úvěrů povinná z opodstatněného důvodu.

Call Now Button