Spotřebitelský úvěr

Kryptoměny: Jak se zapojit?

By 26. 11. 2021No Comments

Kryptoměny zažívají v posledních letech obrovský boom. Bitcoin a další kryptoměny představují způsob, jak si efektivně vydělávat. Jedním z možných způsobů tohoto výdělku je samotná „těžba“, která je sice energeticky náročná, ovšem kryptoměny můžete těžit i v domácím prostředí. Stačit vám na to bude výkonný počítač.

Co jsou to kryptoměny?
Kryptoměna je typ virtuální měny, který využívá ke své výrobě i k platebním transakcím síť počítačů individuálních uživatelů. Ti dávají k dispozici část výkonu svého počítače připojeného k internetu. Virtuální měna v tomto případě znamená, že jednotky kryptoměny existují pouze jako zápis v paměti počítače, nikoliv jako bankovky nebo mince. Celá síť se nazývá kryptoměnová (bitcoinová, litecoinová, …) síť.

Jak se těží kryptoměny?
Těžbě kryptoměn se přezdívá mining, což je pojem, který označuje proces získávání kryptoměny. Těžaři, ti, kteří kryptoměnu získávají pomocí řešení složitých algoritmů na svých počítačích, jsou odměňováni za správný výpočet různým množstvím kryptoměny. Těžba kryptoměn probíhá zpracováním složitých algoritmických výpočtů za pomoci výkonných počítačových jednotek, které se hovorově označují jako tzv. rigy nebo mining rigy.

Co budeme k těžbě potřebovat?
Zajistěte si opravdu výkonný počítačový hardware, především grafické karty. Levná elektřina vám také přijde značně vhod. Dopředu počítejte s častým opotřebením hardwaru i jeho následnou výměnou. Pokud to s těžbou kryptoměn myslíte doopravdy vážně, připravte si investici v řádu desítek tisíc na speciální zařízení (např. ASIC minery). Stanou-li se vaší překážkou v cestě za výdělkem finance, vsaďte na spotřebitelský úvěr, který vaše problémy snadno a rychle vyřeší.

Pro těžbu ale můžete využívat běžných výkonných grafických karet (GPU), které jsou původně určené pro hraní her. Zapojit jich můžete více naráz, čím silnější akumulovaný výkon bude, tím více můžete vytěžit. Pomocí GPU se zpravidla těží jiné kryptoměny než bitcoin.

Investujte do těžby
Můžete se vzdáleně připojit do tzv. kryptoměnové farmy. Tato „farma“ spojuje několik těžařů, aby jejich práce byla co nejefektivnější. Vložíte peníze do rukou odborníků, kteří s nimi naloží, jak nejlépe dovedou. Následně se všichni ve farmě o výdělek podělíte. Kryptoměny představují skvělou příležitost, jak si doopravdy vydělat. Pokud je na vás těžba příliš složitá, můžete zkusit zainvestovat do nákupu některé z kryptoměn, pokročilejší potom třeba i kryptoměnový trading.

 

Call Now Button