Půjčka bez registru

Kolik peněz investovat do dětského oblečení?

Oblečení započítáváme do nákladů každý měsíc. Mnoho rodičů utrácí více za děti než sami za sebe. Je to i váš případ? Zkuste se zamyslet, zda váš potomek opravdu potřebuje skříň přeplněnou k prasknutí a jak moc do nákupu oblečení investovat.

Berte ohled na věk
Čím starší ratolest máte, tím spíš po vás bude vyžadovat častější nákup oblečení, přičemž čím více trendy to bude, tím lépe. Zavděčit se teenagerovi je o něco složitější než šestiletému dítěti. Co se týká jednotlivých nákupů, vaše dítě od určitého věku už příliš neporoste. Přestože máte doma již náctiletého, náklady na oblečení a boty mohou být klidně vyšší. Starší bude spíše stát o značkové a módní kousky, které se budou pohybovat ve vyšších cenových relacích. Naopak u menších dětí není obecně nejlepší variantou vybírat nejdražší kousky, jelikož v mladém věku se velikost oblečení i bot velmi rychle mění. Vždy však dbejte na pohodlí a praktičnost. Neúměrná investice do jednotlivých kousků může být zbytečná, jelikož stejně za rok budete muset nejspíš kupovat nové.

Vybírejte potřebné kousky
V žádném šatníku by nemělo chybět kvalitní zimní oblečení, především teplá bunda. Zimní boty, čepice, šála a rukavice představují povinnou výbavou pro chladné dny. Na běžné nošení se hodí rifle a pár triček, svetrů či mikin. Toto je úplný základ zimního šatníku. Na léto volte oděvy světlejších barev z prodyšných látek, ideální jsou kraťasy, lehká trika a tílka, pro malé slečny i nějaké slušivé šatičky. Přechodná období mohou být poněkud zrádná. Některé dny bude tepleji, jindy vytáhnete pomalu zimní oděv. V jarních a podzimních měsících je dobré mít ve skříni nepromokavou větrovou bundu, či delší kabát a lehčí čepici. Pokud děti milují sport, sportovní oblečení nesmí chybět. Záleží, jakému sportu se vaše dítě věnuje. Je-li například vášnivým lyžařem, počítejte s náklady na kvalitní výbavu. V šatníku by měly být i oděvy na volné dny, pohodlná trička a tepláky, dále dostatek spodního prádla a pyžama na spaní.

Kupovat značkové věci, nebo ne?
Je jasné, že starší ratolest ocení spíše značkové kousky, vaše peněženka již možná méně. Vyplatí se však utrácet více peněz za značkové oblečení? Ne každá značka zaručí, že vysoká cena bude odpovídat kvalitě. Zpravidla u bot a sportovního oblečení tradiční a prověřený výrobce nabízí delší životnost a lepší funkčnost. Dalším příkladem mohou být batohy, tašky nebo kabelky, zde bývá cena přímo úměrná kvalitě. Naopak u klasických triček a mikin je jenom na vašem zvážení, zda vyšší cena za to opravdu stojí, nebo jde pouze o image.
Může se stát, že vaše dítě roste rychleji než váš našetřený budget. V této situaci za vás problém hravě vyřeší půjčka bez registru.

Call Now Button