Půjčka na účet

Kolik investovat do dětských bot

Zdá se vám to jako včera, co jste kupovali dětem boty, a už jsou jim opět malé? Děti rostou jako z vody a s tím nic nenaděláte. Jak moc peněz tedy investovat do bot, ze kterých vaše ratolest stejně za chvilku vyroste?

Myslete na zdraví dítěte
Samozřejmě byste nejraději co nejvíce ušetřili, ale je v tom háček. Koupíte-li nekvalitní obuv, která nevyhovuje požadavkům pro správné držení těla a pro správný postoj, může se stát, že vašemu dítěti dříve nebo později spadne klenba chodidla. V důsledku toho bude mít ploché nohy. To ovšem není zdaleka jediné riziko. Špatnou obuví zaděláváte dítěti na vážné problémy se zády, jako je například skolióza páteře. Berte v potaz, že není důležitá značka, ale kvalita bot. Abyste předešli možným zdravotním komplikacím, nebojte se zeptat pediatra či zajít na ortopedii. Tam vám doporučí konkrétní model nebo například ortopedické vložky.

Množství, kterému se nevyhnete
Sami víte, že jeden pár bot člověku nestačí. Přeci jen máte boty na zimu, letní sandály, tenisky, domácí obuv, holínky a takto bychom mohli ještě dlouho pokračovat. Pokud se velikost nohy přehoupne zase o něco výš, je jasné, že postupně začnou tlačit všechny páry a je nutná obměna celého botníku. Máte-li dětí více, znamená to obrovskou nakupovací akci. Tato investice je poměrně velká finanční zátěž. Proto vám k zajištění finančního polštáře může pomoci například půjčka na účet.

Drahé nebo levnější
Rozhodnutí, zda vybrat dítěti drahé nebo levné boty je skutečně jen na vás. Každé má své výhody. U levného páru vás po jeho vynošení nemusí mrzet, kolik peněz jste do něho investovali. Poměrně za levno můžete sehnat (již nošené) boty na bazaru nebo v second handu (z druhé ruky). Na druhou stranu dražší pár vám paradoxně může vydělat na jiný. Ptáte se, jak je to možné? Pěkné a značkové boty v dobrém stavu můžete prodat za cenu podobné jejich pořizovací. Obzvláště poslední dobou se tato metoda stala velmi populární a mnozí lidé místo akcií nakoupili drahé páry bot jak pro dospělé, tak i pro děti. Touto metodou se dají vydělat docela hezké peníze.

Tip na závěr
Ať už vyberete boty drahé nebo levné, nové nebo nošené, dávejte vždy dobrý pozor, jak kvalitní bota je. Zároveň musí vždy splňovat podmínky pro určitý druh obuvi. Do bot na túru by nemělo téct, nezapomeňte je naimpregnovat, ať se neponičí. Běžně se také snažíme koupit pár o číslo větší – ať déle vydrží, ne? Sportovní bota se ale nesmí v žádném případě vyzouvat, aby nedošlo k úrazu. Používejte proto zdravý selský rozum.

Call Now Button