Půjčka bez registru

Kdy je půjčka bez registru bezpečná? Několik nejdůležitějších zásad

Půjčka bez registru se nepyšní příliš důvěryhodnou pověstí. Ovšem i tento typ úvěru může být spolehlivý, když si dobře vyberete poskytovatele a důkladně pročtete smlouvu.

Prověřte si svého poskytovatele
Někdy se dlužníci uchýlí pod návalem emocí právě k půjčce bez registru. Často je hlavním důvodem fakt, že mají záznam v registru dlužníků a obávají se, že jim banka nepůjčí. To ale nemusí být vždy pravda. Každá banka i nebankovní instituce prověřuje každého žadatele individuálně a je pouze na jejím zvážení, zda úvěr poskytne či ne.

S negativním záznamem v registru musíte ale dopředu počítat s vyšší cenou půjčky. Vyhněte se podvodníkům a při vyhledávání půjčky si dobře prověřte všechny poskytovatele, ať už se jedná o bankovní, či nebankovní instituci.

Důkladně si prostudujte smlouvu
Řada nebankovních společností nabízí úvěry, při jejichž poskytnutí zápis v rejstříku není překážkou. Pokud se pro takový úvěr rozhodnete, důkladně si přečtěte podmínky, můžete rázem zjistit, že splátky nejsou měsíční, ale týdenní. Stejně tak poplatky u tohoto typu půjček dosahují obrovských částek. Proto se kvůli takovému úvěru, jako je rychlá půjčka, můžete dostat do ještě větších finančních potíží.

Riziko je vyšší i pro poskytovatele
Vzhledem k tomu, že půjčky bez registru představují pro společnosti poskytující úvěry určité riziko, počítejte s vyšší cenou úvěru a většinou také s nižší poskytnutou částkou. Lákadlem pro žadatele bývá kromě benevolence v udělování půjček také rychlost celého procesu.

Pokud se nepřihlíží k negativnímu zápisu v rejstříku dlužníků, bude nejspíš třeba doložit schopnost splácet úvěr jiným způsobem. To ukáže například potvrzení o příjmu vystavené zaměstnavatelem, daňové přiznání, pracovní smlouva nebo výpis z účtu, na který vám pravidelně chodí příjem.

Výjimku mohou představovat velmi nízké úvěry s volnějším schvalovacím procesem. U nich byste ale také měli být obezřetní. Pár půjčených tisíc se kvůli vysokým úrokovým sazbám a poplatkům může proměnit na několikanásobné částky, které potom můžete mít potíž splácet. Proto si vždy důkladně prostudujte podmínky úvěru.

Call Now Button