Půjčka ihned

Kde se učit s dětmi lyžovat?

By 15. 12. 202117 prosince, 2021No Comments

Zimní sporty jsou nedílnou součástí chladných měsíců roku. Ať už preferujete lyže, či snowboarding, určitě s námi budete souhlasit, že pocitu, kdy sjíždíte sjezdovky s větrem v zádech a sněhem kam oko dohlédne, se jen tak něco nevyrovná. Proto je pravděpodobné, že k této jedinečné aktivitě chcete vést i vaše děti. Pokud zrovna sháníte tipy, kam se svými ratolestmi vyrazit, poradíme vám v tomto článku.

Bezpečnost především
Ještě než se pustíme do tipů na skiareály, pojďme se podívat na několik pravidel bezpečného lyžování dětí. Časté dohady jsou ohledně toho, kdy je vhodná doba postavit dítě poprvé na lyže. Pod dva roky je podle odborníků příliš brzy, pak už záleží na jeho mentálním i fyzickém vývoji. Pro většinu dětí je nejvhodnějším věkem pět let, ale některé úspěšně začínají už kolem třetího roku. Pokud jste zdatní lyžaři, je možné, že chcete vaše děti naučit lyžovat sami. V tom případě je velmi důležitá trpělivost a také časté přestávky, protože se poměrně snadno unaví. Myslete na to, že je potřeba děti naučit nejen správnou metodiku, ale také tzv. bílý kodex, tedy pravidla bezpečnosti a ohleduplnosti na svahu. Je důležité dbát na vhodné vybavení a dostatečnou ochranu – helma je samozřejmostí, od věci není ani chránič páteře.

Objevte skiareály v Rakousku
Jedním z nejvyhledávanějších areálů je lyžařské středisko v údolí Stubai, které získalo několikrát ocenění jako nejlepší rodinné středisko v Alpách. Děti zde mají možnost se v lyžařské škole naučit základní techniky lyžování obklopené pohádkovými motivy a maskoty, které výuku nepochybně zpestří. Na tuto strategii sází i středisko Skiwelt, kde na děti navíc čekají slalomové dráhy, překážky i zavěšené sladkosti.

Kam dál vyrazit po Evropě?
Oblíbenou oblastí je středisko Dolomiti Superski, které nabízí obrovský výběr sjezdovek všech obtížností jak pro děti, tak dospělé, nebo areál Passo Tonale. Zde se o výuku i zábavu dětí starají profesionální animátoři. Obě tato střediska s nachází v Itálii. Největší dětský lyžařský park v Evropě najdete na Slovensku, kde se každé poledne koná show na sněhu a čeká tu na děti i sněžný vláček či mini snowboard park s hřištěm a kluziště pro bruslaře.

Kam vyrazit s dětmi na lyže v Česku
Oblast Lipno je vyhlášená nejen díky letním aktivitám u vody, ale také díky svému zimnímu areálu. Nabízí tři lyžařské parky pro děti, bruslení na zamrzlém Lipně a najdete zde i Stezku korunami stromů. V Krušných horách se nachází skiareál Klínovec, kde si děti mohou užít lyžařské parky se slalomy i pohádkovými motivy, ale také bobování. S finanční stránkou pořízení kvalitního vybavení i skipasů vám může pomoci půjčka ihned. Tak hurá na sníh!

Call Now Button