Půjčka na účet

Jaký vybrat polštář a peřinu

Spánek je jeden z nejdůležitějších zdrojů energie ze všech. Právě kvalita vašeho spánku staví základy pro vaši náladu po celý zbytek dne. Jak to tedy udělat, aby se vám spalo co nejlépe? Důležitým faktorem je výběr správného polštáře a peřiny.

Nastal už čas na změnu?
Proleželý polštář vám může nejen způsobovat problémy s usínáním, ale i bolesti hlavy a krku. Pokud již máte tyto potíže, možná je na čase, abyste vyměnili polštář za nový, který bude vašemu krku a hlavě zajišťovat oporu. Zároveň se zbavíte nežádoucích mikroorganismů a roztočů. Zlepší se vám spánek a pozitivní vliv to bude mít i na vaši celkovou pohodu.

Podle čeho tedy vybrat polštář, který vám zajistí zdravý spánek? Polštář by měl podpírat páteř v přirozené poloze, být pohodlný a flexibilní. Také by měl odpovídat poloze, ve které spíte. Pokud spíte na břiše, zvolte nízký, měkký polštář. Na zádech pro vás bude lepší středně měkký a zakřivený polštář anatomického tvaru. Na boku je opět vhodný tvarovaný polštář, který bude dostatečně pevný. Při častých změnách poloh jistě oceníte přizpůsobivý polštář s pevnou a pružnou náplní.

Čtvero ročních období
Budíte se v noci zimou nebo naopak nevíte, jak se více odkrýt? Abyste přes noc mohli v klidu nerušeně spát, je potřeba mít přikrývku, která reguluje svou teplotu podle jejího okolí. Další možnost je mít přikrývek více. V tomto případě peřiny měňte podle ročního období.

Pro letní pařáky je vhodná tenká hedvábná náplň, jejíž potah ze 100% bavlny dobře odvádí vlhkost. V období pozdního jara a brzkého léta můžete vsadit na vzdušnost a prodyšnost přikrývky s tenkou vrstvou vláken nebo na chladivost hedvábí, které dodá svěží pocit. S ubývající teplotou je potřeba sáhnout po něčem teplejším. Mezi nejteplejší materiály se řadí mikrovlákno a vlna. Pamatujte však na to, že váha přikrývky není přímo úměrná její hřejivosti (těžká nemusí být teplá). Volte proto raději lehčí typ.

Trápí vás alergie?
Pro alergiky musí materiál, ze kterého jsou přikrývka a polštář vyrobeny, odolávat vysokým teplotám (při praní) a roztočům. Tato kritéria splňují například umělá vlákna, která svou měkkostí, lehkostí a vzdušností připomínají prachové peří. Má ale jednu velmi důležitou výhodu – je hypoalergenní.

Kvalitním spánkem ke spokojenému životu
Pokud již nechcete kupovat další levný polštář, na kterém si neodpočinete, ani peřinu, pod kterou se nevyspíte, chce to změnu. Zainvestujte do lůžkovin, ve kterých zrelaxujete a naberete novou energii. Finanční polštář, díky kterému budete moci pořídit ten opravdový, vám může zajistit například půjčka na účet. Můžete tak bez zbytečných komplikací pořídit polštáře a přikrývky, které s vámi dlouho vydrží.

Call Now Button