Krátkodobá půjčka

Jaký vybrat domů kávovar?

By 16. 11. 202113 prosince, 2021No Comments

Patříte-li mezi milovníky kávy, kávovar vám v domácnosti nesmí chybět. Nabídka kávovarů je v dnešní době velmi široká a vybrat ten, který připraví kávu přesně podle vašeho gusta, může být oříšek. Před výběrem samotného typu je důležité si ujasnit, jaký druh kávy budete nejčastěji připravovat. Zda si potrpíte spíš na čisté espresso, nebo upřednostňujete latté či cappuccino s krémovou mléčnou pěnou.

Když milujete filtrovanou kávu
Existuje mnoho lidí, kteří upřednostňují filtrovanou kávu. Řadíte-li se mezi ně, pak bude přístroj jako např. french press či moka konvička přímo pro vás. Jedná se o jedny z nejlevnějších zařízení na přípravu kávy. Ovšem pamatujte, že z něj espresso ani zmiňované cappuccino nikdy nedostanete. Dalším nedostatkem těchto pomůcek je, že v nich nepřipravíte velké množství kávy.

Kapslové kávovary jsou stále oblíbené
Velké oblibě se v posledních letech těší kapslové kávovary. Ovládat je zvládne úplně každý a jsou velmi jednoduché na údržbu. Pořizovací cena také není příliš vysoká, ovšem počítejte s pravidelnými náklady na kapsle. Cena jedné kapsle se pohybuje průmětně okolo 9 korun. Pokud pijete tři kávy denně, měsíčně se vám provoz kávovaru značně prodraží. Výhodou těchto kávovarů je, že v nich velmi snadno a rychle připravíte téměř kterýkoliv druh kávy (na nějž máte kapsli). Vždy se dá připravovat na přístroji pouze jedna káva v jeden okamžik.

Pákové kávovary ocení odborníci
Jste-li na kávu odborník a potrpíte si opravdu na dobrou a kvalitní kávu, bude pro vás nejlepší volbou pákový kávovar. Jeho obsluha bude už o něco složitější, ovšem můžete experimentovat a ovlivňovat chuť připravované kávy. U přípravy máte možnost si sami kávu namlít, upěchovat a ovlivnit její množství. Tyto kávovary mají většinou zabudovanou parní trysku pro přípravu mléčné pěny a vy si tudíž můžete z pohodlí domova vyzkoušet vlastní latte art. Údržba trysky je o něco náročnější.

Automatické kávovary jsou ideálním kompromisem
Kompromis jak pro přípravu kvalitní kávy, tak pro snadnou obsluhu a údržbu, představuje automatický kávovar. Pomocí stisknutí jednoho tlačítka dostanete kvalitní šálek espressa. Kávovar si sám kávu namele, upěchuje a spaří. O každé potřebné čištění, či doplnění si přístroj sám řekne. Téměř každý automatický kávovar je vybaven parní tryskou, takže i v něm připravíte lahodnou mléčnou pěnu.  V domácnostech a kancelářích se nejčastěji setkáme s automatickými kávovary, ale záleží jen a jen na vás, který typ vám bude nejvíce vyhovovat. I u kávovarů platí, že cena bude přímo úměrná výkonnosti a kvalitě. Bude-li váš vybraný kávovar o něco dražší něž plánovaný rozpočet, krátkodobá půjčka vám snadno a rychle pomůže.

Call Now Button