Půjčka na OP

Jaký hudební nástroj vybrat pro vaše dítě

Hudba je všudypřítomná. Možná si toho nejsme vědomi, ale s hudbou se setkáváme skoro na každém našem kroku, a je proto pochopitelné, že někteří z nás také touží se hudbě věnovat. Hra na hudební nástroj je velice všestranná věc, a pokud si vaše dítě přeje naučit se hrát, měli byste mu to umožnit.

Hraní dítě ovlivní v mnoha směrech
Tím, že se dítě naučí hrát, se naučí další dovednost, což může vést ke zlepšení jeho sebevědomí. Dětem, které hrají, se také zlepšuje výkon ve škole. Ve škole se více používá levá hemisféra, a při hraní naopak ta pravá. Dochází tak k celkové vyváženosti mozku. Také je to činnost, při které si dítě cvičí motoriku, což je velmi důležité, avšak ve školách k tomuto není prostor.

Jak poznat, zda je dítě připravené
Existuje mnoho názorů, kdy by se dítě mělo hudbě začít věnovat. Žádný z nich není špatný. Každé dítě je totiž jiné. Je důležité si dát na mnoho věcí pozor. Čím dříve dítě začne hrát, tím více přirozené to pro něj bude, ale pokud přimějete své dítě moc brzy, můžete mu tuto aktivitu značně znechutit. Obecně doporučovaný věk zápisu do hudební školy je zhruba 5 let. Dříve je moc brzy. Ať už vaše dítě začne hrát již ve školce, či později na základní škole, přináší mu to mnoho výhod. Touto zábavnou formou se dítě učí trpělivosti a soustředěnosti. Také se může zlepšit ve čtení, psaní a počítaní. S počítáním je také spojený i smysl pro rytmus. Je to skvělá forma zábavy, při které se zároveň něco naučí.

Nástroj je nejdůležitější
Při volbě hudebního nástroje se nesmíte dívat na to, co by zajímalo vás, ale o co má zájem vaše ratolest. Dobrou metodou je návštěva obchodu, kde máte možnost vyzkoušet hned několik různých typů nástrojů. Pokud dítě neprojeví žádný zájem, je jasné, že nucením do hraní byste mu celou zkušenost jedině zkazili. Nechte své dítě, ať si řekne samo, co ho nejvíce láká.

Nezapomeňte i na praktickou stránku
Ať už vaše dítě zaujme cokoliv, musíte zvážit, zda je na to vaše dítě připravené, ale i na kolik vás to vyjde. Dítě potřebuje trénovat, takže si bude potřebovat nástroj pořídit domů. Pokud se rozhodne hrát na nějaký veliký nástroj, jako je například klavír, musíte ho mít kam umístit. Kvalitní hudební nástroje nejsou levná záležitost, i samotná výuka něco stojí, ale vyplatí se. Máte-li obavy, že byste nevyšli s penězi, může vám pomoci například půjčka na OP.

Call Now Button