Půjčka na účet

Jaký dárek dát teenagerovi k Vánocům?

Oproti vybírání dárků pro děti, které si většinou řeknou přesně o to, co chtějí, a potěší je prakticky cokoliv, je shánění vánočních překvapení pro teenagery podstatně složitější. Asi každý rodič už od svých dětí po dotazu na to, co si přejí k Vánocům, nesčetněkrát obdržel tu stejnou odpověď – nevím. V tomto článku se zaměříme na to, jak se dostat z této slepé uličky a vybrat vašemu dospívajícímu dárek, který mu udělá opravdu radost.

Vyslechněte jejich přání
Za předpokladu, že vaši teenageři již objevili pravdu o existenci Ježíška, je často tím nejlepším řešením se jich přímo zeptat, zda je něco konkrétního, o co by stáli. Někteří rodiče dokonce nechávají děti vybrat si dárek, po kterém touží, samy a pouze jim ho proplatí. Tím předejdou tomu, že by třeba i v dobré vůli sáhli při výběru trochu vedle. To hrozí obzvláště, pokud je dárek z pro ně neznámé oblasti (například elektronika apod.).

Jsou peníze dobrým dárkem?
Dospívající také často zmiňují, že by jako dárek rádi obdrželi peníze. Možná se ptáte, zda tím, že to vlastně nebude překvapení, dárek nepotěší o něco méně. U některých jedinců možná ano a v tom případě je lepší s nimi vyřešit, o jaký dárek by tedy měli zájem. Pokud jsou přesvědčení že ne, není důvod jim nevyhovět. Pokud se však přeci jen nechcete vzdát určité míry překvapení, zkuste peníze zabalit nějakým originálním způsobem. Inspiraci můžete najít na internetu, nebo něco zkuste vymyslet sami.

Jak vybírat překvapení?
Je možné, že vaše dítě má přece jen zájem o to, najít pod stromečkem dárek, o kterém nemělo ani tušení. V tom případě je dobré, aby si zvolilo nějaký hlavní dárek, na kterém se dohodnete, a překvapení přenechat menším dárkům. Ať už touží vaši teenageři po penězích či jiných dárcích, finančně vám může pomoci půjčka na účet.

Zamyslete se nad tím, co mají vaši dospívající rádi a jak tráví svůj volný čas a zkuste přijít na něco, co by jim mohlo opravdu udělat radost. Pokuste se vybavit, co byla ta věc, kterou nějakou dobu zpátky zmiňovali, a zda o ni stále stojí. Také nezapomeňte zkontrolovat, zda je možné zvolený dárek vrátit, protože i přes všechnu snahu se může stát, že nebude tím, po čem toužili. A pak nebudete vědět, co s si s dárkem počít.

Co naopak raději ne
Většina dospívajících většinou příliš neocení oblečení, pokud si ho sami nevybrali. Je totiž velmi obtížné se jim trefit do vkusu a velmi často se stává, že rodiče sáhnou vedle. Místo toho jim můžete dát dárkovou kartu do jejich oblíbeného obchodu, kterou bezpochyby ocení.

 

Call Now Button