Půjčka ihned

Jakou si pořídit motorku?

Přemýšlíte o koupi motorky, ale nevíte, kterou vybrat? Chtěli byste co nejdříve vyrazit s vlastní motorkou brázdit silnice, ale nejste si jisti, že na to máte? S tím vším vám poradíme v tomto článku. Nejdříve se sami sebe zeptejte, co od daného stroje očekáváte. Pokud toužíte vyjet daleko za dobrodružstvím nebo do terénu, je pro vás vhodná sportovní nebo cestovní motorka. Naopak když chcete jezdit pouze na výlety do okolí nebo po městě, zaměřte se především na choppery.

Poznejte rychlost se sportovní motorkou

Sportovní motorky jsou naprostou klasikou motoristického sportu. Jsou krásné, rychlé a budí respekt, ale také s sebou nesou velikou zodpovědnost. Tyto typy se hodí spíše mimo město nebo na okruh, protože v městském provozu nemůžete náležitě ocenit jejich rychlost. Jejich celý potenciál dokážete pocítit až od určité rychlosti, která je ve městě nebezpečná. Na začátek je lepší si vybrat trochu slabší typ, na kterém si vše vyzkoušíte, a teprve poté můžete přesedlat na silnější stroj. Tyto motorky se cenově pohybují od 90 tisíc korun výš.

Propadněte kouzlu naháčů

Nakedbikes neboli naháči jsou skvělou volbou jak pro každodenní jízdu po městě, tak i mimo něj. Absence kapotáží a plexi štítů jim dodává zvláštní vzhled, který zaručuje radost z jízdy. Jsou to dobří, snadno ovladatelní parťáci. Stejně jako u jejich sportovních sourozenců je lepší si nejdříve vyzkoušet slabší typ. Jejich ceny se dokážou vyšplhat až na 150 tisíc korun.

Projezděte dálky s cestovní motorkou

Cestovní motorky, na rozdíl od svých bratrů naháčů, mají kapotáž i plexi štíty, které chrání jezdce před nepříznivým počasím. Díky tomu jsou vhodné i pro delší cesty, například po dálnici. Na trhu je těchto typů mnoho, a díky tomu se ceny liší – sahají asi od 90 tisíc do 160 tisíc korun.

Vyřáděte se v terénu

Enduro je naprosto skvělou volbou pro řádění v lese. Je přímo navržen pro skákání a rychlou jízdu v těžším terénu. Díky podvozku s vysokými zdvihy odpružení a rámu podobnému motokrosovým speciálům je vhodný pro extrémní zážitky. Jízda na něm však vyžaduje určitou fyzickou zdatnost, obratnost a občas i odvahu. Tyto šílence můžeme pořídit od cca 90 tisíc korun.

Dopřejte si pohodlí s cruiserem

Cruisery jsou navržené tak, aby maximalizovali pohodlí jezdce i spolujezdce i při malých rychlostech. Nevýhodou je posazení pilota výrazněji vzadu, takže cítí každý výmol na vozovce. Také při nižších rychlostech jsou hůře ovladatelné a nejsou pohodlné pro dlouhé cesty. Oproti jiným typům ho můžeme najít už za 50 tisíc korun.

Motorky nejsou nejlevnější dopravní prostředek, ale za vítr ve vlasech a možnost volnosti to stojí. Pokud ale momentálně nemáte finance a našli jste toho správného parťáka, může vám pomoci půjčka ihned. Nejdříve ale pořádně zvažte váš výběr a klidně se poraďte s oborníky, abyste své chyby nelitovali.

Call Now Button