Spotřebitelský úvěr

Jaké vybavení je potřeba na motorku?

Motorku již máte, ale co ostatní věci? Jakou přilbu a bundu vybrat? Co vás nejlépe ochrání? To jsou otázky, které si musí položit každý, kdo vlastní motorku a chce vyrazit brázdit silnice.

Jak si vybrat správnou přilbu

Přilba je nejdůležitější částí vybavení. Vždyť vám chrání hlavu, a proto je dobré se zaměřit na kvalitu. Vyjet bez helmy na silnici je hazard s vlastním životem, protože právě tento kus vybavení vám může zachránit život. I mezi přilbami rozlišujeme různé druhy.

Pro sportovní motorky se hodí integrální helmy. Vyklápěcí helma je ideální pro jezdce, kterým se nechce helma příliš často sundávat. Otevřená helma je ideální pro jezdce na chopperech či skútrech a enduro helma se hodí pro šílenosti na endurech. Na přilbě se rozhodně nevyplatí šetřit, ale některé modely se dají sehnat už od 2 000 korun.

Důležité jsou i boty

Motorkářské boty se liší od těch běžných. Je třeba se zaměřit především na pohodlnost a styl nazouvání. Rozhodně se nedoporučuje jezdit v teniskách nebo botách bez chráničů. Tento rozdíl byste mohli nepříjemně pocítit při nárazu na vozovku, protože správné moto boty vám ochrání kotníky, prsty i holeně, a navíc vás udrží v suchu i v dešti. Tyto boty se cenově pohybují od 3 000 do 8 000 korun.

Rukavice nesundávejte ani v létě

Když se řekne rukavice, každý si představí ty, které nosíme v zimě. Motorkářské rukavice jsou ale něco jiného a vyplatí se je mít i za teplejšího počasí. Rukavice mají nejen funkci ochrannou (při pádu), ale také vás chrání před nepřízní počasí. Proto je dobré u jejich výběru strávit více času.

Především si je pořádně vyzkoušejte, aby vás nikde netlačily, při delších jízdách to může být velice nepříjemné. A zkuste si v nich chytnout nějaká řídítka. Tyto kusy vybavení jsou dostupné od 1 500 korun.

Oblečení

Výběr oblečení může velmi silně ovlivnit váš požitek z jízdy. Pokud vyjedete v městském oblečení a bude vám zima, tak si výlet vůbec neužijete, a navíc se nachladíte. Z toho důvodu je nejlepší investovat do kvalitního motorkářského oblečení, které vás ochrání před všemi živly.

Při výběru si dejte pozor na druhy materiálu. Kůži by měli preferovat řidiči závodních motorek, textil mohou zvolit běžní jezdci. Také by vám oblečení nemělo být volné, protože chrániče vás potom dobře neochrání. Na druhou stranu byste neměli mít problém normálně se v oblečení pohybovat. Bundy i kalhoty lze sehnat za ceny okolo 5 000 korun.

Na vybavení se rozhodně nevyplatí šetřit a je lepší si nějakou tu tisícovku připlatit, když vám to může zachránit život. Z toho důvodu můžete využít spotřebitelský úvěr. Nevadí, že teď peníze nemáte, ale zdraví máte pouze jedno.

Call Now Button