Půjčka bez registru

Jak zvládnout v klidu výměnu oken

Věděli jste, že až 40 % tepelných ztrát tepla z domu mohou zapříčinit okna? To je docela dost, a proto je dobré se na ně důkladně zaměřit.

Nezapomeňte na smlouvy
Když už jste se rozhodli, že chcete vyměnit stará okna za lepší a modernější modely, tak se rozhodně zaměřte na smlouvy. Ty by měly být na veškerý materiál, doplňky, ale i rozsah služeb. Ještě před podepsáním smlouvy se ujistěte, že všemu rozumíte a nebojte se zeptat. Koneckonců jste to vy, kdo to platí.

Jak vlastně probíhá výměna oken?
Nejprve musí být odstraněno staré okno a až s novým oknem přichází fixace nových prvků do stavebního otvoru a ošetření připojovacích spár. Možná budete chtít při této příležitosti i nově vymalovat celý pokoj. Tyto služby však firmy spojené s výměnou oken většinou neposkytují. Může se stát, že váš byt je ve vyšším patře, je hůře přístupný nebo že není možné projít s okny vnitřkem domu. V tom případě budete muset řešit i použití manipulační techniky. O tomto kroku by vás měla firma dopředu informovat a samozřejmě musí být součástí smlouvy.

Jak se připravit
A co dělat, když den D nastal? Nejdříve si ověřte, že s dodavatelem máte stanovený stejný termín, a domluvte si s ním veškeré detaily, co bude potřeba udělat. Před nástupem specializované firmy musíte sami uvolnit přístupové cesty a asi metr prostoru před oknem. Můžete i pokrýt podlahu, aby se nezašpinila. Někdy to dělají montážníci sami. Montážníci také mohou pomoci s odstraněním větších kusů nábytků.

Co dělat po dokončení prací
Pokud chcete, aby po dokončení výměny dodavatel odvezl stará okna, tak je nutné tuto službu mít sjednanou už ve smlouvě. V případě že si stará okna chcete ponechat, je možné se s firmou domluvit na šetrném vybourání a zachování celistvých starých rámů. Firma by také měla automaticky provádět hrubý úklid suti, ale musíte počítat s tím, že se při takovýchto pracích velmi práší.

Hlavně žádný stres
Může se zdát, že je to velmi stresová záležitost, ale ve skutečnosti by měla většinu prací zastat odborná firma a pokud se něco při výměně zničí, tak všechny prokázané škody hradí dodavatel oken. A hlavně se nebojte, že byste byli přes noc bez oken. Správná výměna by měla být naplánovaná tak, aby se stihl vyměnit přesně daný počet oken a zbytečně tak nefoukalo do bytu.

Výměna oken je poměrně velikou záležitostí při zařizování bytu nebo domu. Když už budete muset vše zakrývat foliemi a vystěhovávat, tak se zamyslete, jestli nechcete změnit ještě něco. Zkuste využít dané situace a spojte více oprav najedou. Pokud máte pocit, že je to přes váš rozpočet, tak vám pomůže půjčka bez registru. Předtím si pečlivě spočítejte, na kolik vás co vyjde, a nepůjčujte si zbytečně moc.

Call Now Button