Spotřebitelský úvěr

Jak zpevnit svah?

Máte zahradu ve svahu? Pokud ano, je dobré zvážit jeho zpevnění. Je to nejen praktické, protože zamezí nebezpečí sesuvu půdy, ale může to být i skvělým designovým prvkem vaší zahrady. Máme pro vás připravených pár tipů, které můžete při zpevňování svahu využít.

Použijte přírodní materiály

Pro zpevnění svahu dokážou skvěle posloužit přírodní materiály. Nejvhodnější je zakotvit do svahu kameny různých velikostí a tvarů a celkový vzhled doladit půdokryvnými rostlinami. Při výběru rostlin se nespoléhejte pouze na tzv. trvalky, které nekoření příliš hluboko, tudíž by nemusely dostatečně zamezit problémům s půdou. Tento typ zpevňování je vhodný především pro mírnější svahy se sklonem do 30 stupňů.

Zkuste zatravňovací rohože

Klasické zatravnění není dobrou volbou, jak upravit svah. Zaprvé vám nepomůže svah zpevnit, zadruhé je velmi problematické, pokud při vysazování zafouká vítr, travní semeno se nemusí dobře ujmout. O něco lepší volbou bude využít zatravňovací rohože, které menší svahy kvalitně zpevní a dokonale zatravní. Po jejich použití budou starosti s údržbou svahu téměř nulové.

Zaujměte svahovými tvárnicemi

Použití svahových tvárnic je oblíbeným způsobem, jak zpevnit svah. Můžete je využít i ve strmějších svazích. Oblibu si získaly pro svou jednoduchou manipulaci, snadnou dostupnost i dekorativní vzhled. Nejen, že svah spolehlivě zpevní, dají se využít i jako nízké květináče. Vysadit květiny můžete ihned po zasazení tvárnic do svahu.

K modernímu domu se skvěle hodí gabiony

V posledních letech se staly gabiony doslova hitem. Jedná se o drátěnou klec či koš naplněný kamením. V první chvíli, se může zdát tato myšlenka poněkud děsivá, ale nenechte se zmást, jedná se o velmi designový prvek, kterým můžete svah zpevnit. Tímto způsobem můžete svou zahradu i oplotit, a tak vám vše bude společně hezky ladit. Toto řešení je ovšem prostorově náročnější, proto je ideální pro středně velké až velké zahrady.

Palisády podrží svah i ozdobí

Palisády jsou vhodné spíše k překonání menších výškových rozdílů. Můžete si vybrat z různých druhů, tvarů a barev, a proto si přijde na své každý. Vyberte druh, který se bude do vaší zahrady nevíce hodit. Palisády se dají zakoupit buď jednotlivě, nebo v blocích. Blok je o něco je výhodnější, jelikož jeho použití je rychlejší a vyhnete se nedokonalostem při montáži jednotlivých palisád.

Možností, jak svah zpevnit je opravdu mnoho. Vyberte tu, která bude pro váš terén nejideálnější. Nevíte-li si rady, požádejte o pomoc odborníka, a pokud jsou vaším problémem finance, zajistěte si spotřebitelský úvěr.

Call Now Button