Půjčka ihned

Jak zjistím, zda si mohu dovolit půjčku ihned?

Půjčka ihned je stále více populární nebankovní produkt. Její významné plus spočívá v rychlosti sjednávání a dostupnosti na internetu. Především se ale na její atraktivitě podepisuje lehká dosažitelnost pro velkou část lidí, a to díky menší kontrole bonity klienta.

Dosáhne na ni tedy téměř každý, nicméně ne každý je pak schopný ji splácet. Nesplácení pak vede k dluhům a ze zadlužení se stává velmi obtížný problém. Proto je dobré se před zažádáním o půjčku ujistit, zda půjčku dokážeme bezproblémově splácet. Jak ale zjistit, jestli si půjčku mohu dovolit a nebudu mít později potíže se splácením?

Klíčové jsou příjmy a výdaje

Schopnost splácení závisí zejména na našich měsíčních příjmech a výdajích. Předtím, než o půjčku zažádáme, je tedy dobré si rozepsat, jaké množství peněz k nám pravidelně měsíčně putuje. Od výše příjmu poté odečteme celkovou částku, která naopak z našeho účtu odchází. Sem patří veškeré útraty za bydlení, ať už nájem, hypotéka, či poplatky za energie.

Nesmíme zapomenout, že za některé nezbytné položky, jako je například voda, se u některých dodavatelů platí čtvrtletně. Důležitou výlohou je samozřejmě jídlo. Mezi další služby, které většina z nás platí, patří účet za mobilní tarif, televizi či rádio. Nutný je rovněž nákup ošacení.

Je dobré také počítat s určitým průměrem jak výdajů, tak příjmů, například za poslední tři měsíce. Někteří lidé nemají každý měsíc stejnou výplatu – může se pohybovat podle jejich výkonnosti. Spotřeba jídla či mobilních dat také není každý měsíc konstantní. V konečném výsledku zjistíte, kolik vám měsíčně přibližně zbývá peněz a kolik byste tedy dokázali vydat
na splátku.

Pozor na nečekané výdaje

Nutné je vždy počítat s náhlými výdaji. Co když se nám něco v domácnosti rozbije, ať už je to myčka nádobí, či pračka, nebo praskne trubka v koupelně. Někteří z nás také rádi v letních měsících cestují, což se může velmi prodražit. Začátkem kalendářního roku se obvykle doplácí za energie, což může do vašich financí zásadně zasáhnout. Inflace neustále roste a v potaz bychom tudíž měli brát i neustálé zdražování, především jídla a energií.

Půjčka ano, ale po důkladném zvážení

Faktorů, na které bychom měli brát ohled předtím, než si vezmeme rychlou půjčku, je velká řádka. V případě nebankovních poskytovatelů, kteří nabízejí půjčky většinou s vysokými úroky a RPSN, je velmi důležité mít vše promyšlené a spočítané. Jen tak uspějeme bez zadlužení. V opačném případě bychom se mohli divit, jak moc by se nám půjčka mohla prodražit.

Call Now Button