Půjčka na účet

Jak zhubnout? Dopřejte si čas

By 12. 9. 20214 října, 2021No Comments

Léto sice pomalu končí, ale za pár měsíců začíná plesová sezóna, a to chce každý vypadat ve večerních šatech dobře. Ale jak na to? Dnes vám poradíme, jak se s tímto problémem vypořádat.

Jak začít
Ještě před začátkem vaší cesty se podívejte na váš životní styl. Sepište si, co za den sníte (příp. i množství), jak moc se hýbete, a můžete se vyfotit, abyste mohli porovnávat výsledky.

Jak funguje princip hubnutí
Hubnutí stojí na principu kalorického deficitu neboli menšího příjmu než výdeje. V praxi to znamená lehké omezení stravy anebo více pohybu. Nejlepší kombinace je samozřejmě obojí najednou, ale prosím teď si nemyslete, že když nebudete vůbec jíst a budete jenom cvičit, že to je správně. To vůbec ne, svému tělu byste tím jen uškodili. Je důležité najít balanc.

Začněte jídelníčkem
Strava je velmi důležitou součástí hubnutí, proto se na ni musíme velmi pečlivě podívat. Jestliže máte sepsaný celý váš jídelníček, podívejte se, kolik v něm máte ovoce, zeleniny, masa (nebo jiných zdrojů bílkovin) a kvalitních tuků (např. olivový olej, avokádo). Tyto potraviny by měly tvořit většinu vaší stravy a nesou s sebou mnoho benefitů. Nejenže jsou pro vaše tělo prospěšnější než průmyslově zpracované potraviny, ale také se díky nim budete cítit déle plní a nebudete mít hlad tak často.

Jaký si vybrat sport?
S hubnutím také souvisí sport a je jedno jaký. Můžete chodit běhat, posilovat, chodit na túry, venčit pejska, hrát tenis, volejbal, prostě cokoliv. Sport je urychlovačem při vaší cestě za vysněnou postavou, pomůže vám shodit přebytečný tuk, a navíc vám vyrýsuje tělo. Pozor ale, každý sport je zaměřený na jinou část těla. Např. u běhu celkově zhubnete, ale u posilování se musíte zaměřit na konkrétní partie, které cvičením vyrýsujete. Při posilování je dobré si najít trenéra, který vám sestaví cvičební plán a dohlédne na vás tak, abyste si neublížili. Pokud nemáte čas chodit do posilovny, můžete cvičit doma. V současnosti se dají pořídit posilovací stroje, kardio stroje a činky domů. Sice to není levná záležitost, ale s tím vám pomůže půjčka na účet.

Dejte tomu čas
Základním kamenem hubnutí je čas. Nezní to moc hezky, ale je to tak. Pokud chcete shodit více kilo, musíte na to pomalu. Tělo není zvyklé jen tak se zbavovat tukových zásob, bude se bránit a to může vést k demotivaci. Dejte svému tělu čas se adaptovat a nespěchejte. Hledejte nové cesty, vyzkoušejte nové sporty, nová jídla a najděte si, co vašemu tělu prospívá nejvíce. Rozhodně se neporovnávejte s ostatními, každé tělo je unikát a každého baví něco jiného. Pokud potřebujete rychle shodit nějaké kilo, nejlepší radou je pít dostatečné množství vody, omezit na kratší chvíli sacharidy a sportovat. Je to rychlé a krátkodobé řešení.

Call Now Button