Krátkodobá půjčka

Jak zařídit svatbu?

Stala jste se v posledních dnech tou šťastnou, před kterou poklekl váš vysněný muž a požádal vás o ruku? Nebo jste právě ten, který onu otázku vyslovil? Jistě se vám momentálně honí hlavou, co vše musíte stihnout zařídit před dnem Dé, tedy svatebním dnem. Přípravy nebudou jednoduché, ale už to zvládlo tolik párů před vámi, tak proč byste to nezvládli i vy. Svatba může být pro mnohé finančně náročná. Pokud jsou i vaším strašákem finance, a i přesto chcete mít svou pohádkovou svatbu, krátkodobá půjčka, vám s jejím zrealizováním pomůže.

Stanovte si rozpočet a vyberte místo
Před plánováním detailů, jako jsou ubrousky na svatební hostině či nevěstin účes, je dobré se shodnout, kdy a kde svatbu chcete mít. Termín je úplně nejdůležitější, od něj se odvíjí vše ostatní. Další věcí, kterou je důležité si dopředu ujasnit, je rozpočet, který nechcete překročit.

Obřad můžete zvolit církevní či civilní, to bude záležet i na místě, kde se necháte oddat. Pokud chcete mít svůj obřad v kostele, bude se jistě jednat o církevní obřad (ani jeden z vás nemusí být věřící). Pokud si na svůj obřad budete zvát někoho z matriky, jedná se o obřad civilní. Místo je jen na vás. Můžete zvolit zámek, louku, zahradu u restaurace, v kreativitě se meze nekladou. Vybrali-li jste místo obřadu, nezapomeňte na místo, kde se bude konat slavnostní oběd a party. Nachází-li se místo konání daleko od bydliště vás i vašich hostů, zajistěte ubytování.

Fotograf a kameraman: Vybírejte včas
Kvalitní svatební fotografové i kameramani bývají na svatby již rok dopředu zamluveni. Proto neotálejte a hned, jak budete znát datum i místo konání, je zkontaktujte. Kvalitní služby vám v tomto případě zajistí krásnou celoživotní vzpomínku na váš nejkrásnější den v životě a z toho důvodu je dobré být s výběrem opatrný.

Vytvořte si seznam hostů
Seznam hostů je velmi důležitou položkou příprav, od počtu hostů se budou odvíjet i celkové náklady na svatbu. Sepište si svůj seznam a až s ním budete spokojeni, rozešlete svým známým svatební oznámení i pozvánky na svatbu (pozor, svatební oznámení ještě není pozvánka na svatbu).

Svatba se blíží
Prvotní přípravy máte za sebou, nyní je na řadě zařídit svatební dekorace, program, hudebníky či DJs, svatební šaty a sehnat snubní prsteny. Nemusí se to dopředu zdát, ale tyto přípravy jsou opravdu náročné a zaberou vám mnoho času. Je dobré zvážit, zda si nenajmete svatební koordinátorku, která s vámi vše prokonzultuje a potřebné zařizování vyřídí za vás. Pokud jste hodně časově vytíženi nebo si na tuto práci sami netroufáte, určitě je to dobré řešení, které vám ušetří mnoho nervů.

Pokud se do příprav pustíte sami, nezapomeňte na květiny, ubrousky a ostatní doplňky. Vydejte se na ochutnávku svatebních dortů, abyste vybrali ten nejlepší právě pro vaši svatbu. Nezapomeňte se zeptat známých, zda nemají nějaké omezení ve stravě, jako je bezlepková dieta a podobně, aby vás tento problém na svatbě nezaskočil. V kostce jsme si shrnuli, na co byste před svou svatbou neměli zapomenout. Pamatujte na to, že i když si budete přát, aby váš den byl dokonalý, problémy se naskytnout můžou. Nenechte se jimi zaskočit, protože dokonalý den dělá právě atmosféra blízkých, kteří s vámi tento výjimečný den tráví.

 

Call Now Button