Spotřebitelský úvěr

Jak zařídit ložnici?

Ložnice bezpochyby patří mezi nejdůležitější části vašeho domu či bytu. Určitě nepodceňte její zařizování, jedná se o místnost, ve které si každý večer dopřejete potřebný odpočinek. Správně zvolené vybavení může být nejen praktické, ale i krásné na pohled.

Postel je základem ložnice
Jestli bychom měli vybrat jednu věc, která vám v ložnici nesmí chybět, je to právě postel. Ta je pravým srdcem ložnice, proto je dobré vybírat ji jako první. Velikost přizpůsobte svým potřebám a prostorovým možnostem. Pamatujte na to, že od postele se bude odvíjet i vzhled ostatního nábytku, proto si dopředu ujasněte, zda chce mít ložnici spíše v rustikálním, nebo modernějším stylu. Podle odborníků by postel měla být přístupná z obou stran a není vhodné ji umisťovat přímo pod okno. Výběr postele spojte i s výběrem matrace, protože právě ta zajistí nejlepší požitek z vašeho spánku.

Vyberte vhodnou šatní skříň
Neméně důležitým prvkem je šatní skříň. Rozměry opět zvolte podle svých možností. Barvu vyberte takovou, aby ladila s postelí. I když bude skříň nejspíše nejmohutnějším prvkem ložnice, neměla by být tím nejdominantnějším. Zkuste se držet pravidla, že zrak by měla stále upoutávat postel. I když je vzhled skříně velmi důležitý, pečlivě zkoumejte úložné prostory uvnitř. Záleží pouze na vás, zda je pro vás výhodnější mít více poliček, nebo tyčí na zavěšení.

Skvěle poslouží i komoda a noční stolky
Ložnice by měla být prostorná a vzdušná, tudíž není dobré to s nábytkem přehánět. Designově, a navíc prakticky můžete pokoj doplnit například komodou a nočními stolky. Všechen nábytek laďte s postelí, nejlepší je sehnat nábytek z jedné kolekce. Komodu můžete využít na menší či sezónní oblečení a noční stolek na odkládání drobnějších věcí před spaním.

Ideální barvy jsou ty neutrální
Světlé barvy prostor opticky zvětší, a navíc se skvěle kombinují. Dle výzkumů je do ložnice ideální béžová. Nemusíte se bát, ale ani tmavších barev jako je šedá či černá, které v ložnici mohou navodit příjemnou atmosféru.

Pozor na osvětlení
Osvětlení je dalším důležitým bodem, který není dobré opomíjet. I když by mělo být v místnosti dostatek světla, nezapomeňte na noc dobře zastínit okna. Vyhněte se studenému světlu, které narušuje spánkový hormon melatonin. Ložnici si zařiďte podle svého vkusu. Pokud ji chcete mít vyladěnou do posledního detailu, můžete o pomoc požádat bytového designéra či využít truhláře pro přípravu jednotlivých kousků nábytku. Vyšplhala-li se finální cena vaší vysněné ložnice na příliš vysokou částku, využijte spotřebitelský úvěr, díky kterému můžete své nápady přeměnit v realitu ihned.

Call Now Button