Půjčka na OP

Jak zabezpečit své obydlí před zloději?

Využívání nejrůznějších bezpečnostních zařízení pro náš dům či byt je už v dnešní době poměrně běžné. Vloupání jsou totiž bohužel častější událostí, než bychom si mysleli. Abychom jim předešli, je dobré mít promyšlený systém proti vloupání, který se ideálně skládá jak z mechanického zabezpečení, tak z toho elektronického. Často by však stačila pouhá prevence některých nedomyšlených rozhodnutí, která poskytla zlodějům možnost dostat se k vašemu majetku. V tomto článku bychom vám rádi nabídli několik rad, jak tomuhle předejít a ochránit svůj domov.

Vyvarujte se neopatrnosti
Častým důvodem pro vykradení je odjezd majitelů stavení na dovolenou. Předtím, než opustíte svůj domov i na obyčejný nákup, se raději dvakrát ujistěte, že opravdu máte zavřená všechna okna i dveře. Pokud byste odjížděli na delší dobu, domluvte se se svými sousedy, aby průběžně monitorovali stav vašeho domu a hlásili vám podezřelé okolnosti a také aby vám vybírali schránku, protože ta bývá častým indikátorem opuštěného domu. Dobrou radou je také nikomu nesdělovat kdy a na jak dlouho budete pryč, protože taková informace se snadno dostane do špatných rukou. Potencionální zloděje odradí zdání přítomnosti obyvatel domu, proto se nebojte využít časových spínačů světla a podobných vymožeností.

Nejslabším článkem zabezpečení bývají dveře
Nejprve se ujistěte, že vaše vstupní dveře odpovídají alespoň zabezpečení 3. a 4. třídy, což vyžaduje většina pojišťoven, nebojte se však investovat i do vyšších úrovní. Co se týče materiálu, před dřevem dejte přednost pozinkovanému plechu s ocelovým jádrem. Věnujte pozornost i zárubním a také možným bezpečnostním prvkům, jejichž třída zabezpečení by měla odpovídat třídě dveří a zárubně. Při výběru si dejte pozor i na to, aby měl dodavatel veškeré potřebné certifikáty.

Častým místem vstupu zlodějů jsou také okna
Dnešní trh nabízí množství různých možností ochrany oken i balkonových dveří, přičemž každá z nich má svá pro i proti. Nejúčinnějším způsobem, jak minimalizovat riziko vloupání, je proto kombinace více bezpečnostních prvků. Ať už zvolíte raději folii do oken, estetické bezpečnostní okenice, ochranné kliky a kování nebo žaluzie a rolety které nabízí hned několik praktických funkcí, ochránit váš domov vám může pomoci půjčka na OP.

Ochránit vás mohou i kamery a alarmový systém
Pro vnitřní i venkovní prostory jsou vhodné jiné typy kamer, ty venkovní vyžadují kamery s obalem odolným proti povětrnostním vlivům. Pokud máte v úmyslu využívat kamery i při zhoršených světelných podmínkách, investujte do těch s IR reflektorem. Při výběru alarmu můžete volit mezi levnějším klasickým alarmem a bezdrátovou variantou.

 

Call Now Button