Půjčka bez registru

Jak vysokou půjčku bez registru je bezpečné si vzít?

V dnešní době jsou půjčky všech druhů od různých poskytovatelů velmi snadno dostupné. S tímto širokým výběrem však přichází i složitější proces rozhodování o jednotlivých aspektech půjčky. Jedná se nejen o zhodnocení, zda půjčku k danému účelu skutečně potřebujete, ale jde i o výběr správného věřitele a v neposlední řadě také výše půjčky. Právě volba optimální sumy představuje klíčovou roli pro pohodový život i při postupném splácení půjčky.

Spočítejte si výši svého rozpočtu

Dříve, než požádáte o jakýkoliv typ půjčky, jako je např. půjčka bez registru, byste si měli spočítat, jak vysokou měsíční splátku si můžete dovolit. Jednoduše si sepište své veškeré příjmy a výdaje. Na internetu je k dispozici také nespočet online kalkulaček, které vám s výpočty mohou usnadnit práci. Ta část, která zbyde z výplaty po odečtení výdajů, je váš volný rozpočet. Není však úplně žádoucí plně spoléhat na tento zůstatek. Jedná se totiž o finanční rezervu pro případy, kdy se výdaje o něco zvýší, nebo se vám naopak z nějakého důvodu sníží příjem.

Jak správně naložit s rozpočtem

Častou chybou při žádosti o půjčku je, že lidé sice postupují správně s vypočtením výše svých financí, které mohou každý měsíc dát stranou na splátku, ovšem zapomenou, že splátka v sobě obsahuje také úrok. Výsledkem tedy je, že požádají o přestřelenou částku a můžou skončit až v dluhové pasti. Této nepříjemné situaci však lze předejít pozorným přečtením podmínek dané půjčky. Pokud nějaké podmínce nebudete rozumět, nebojte se s dotazem obrátit na poskytovatele úvěru.

Člověk s kalkulačkou a perem v ruce vyplňuje formulář

Nabídnutý úrok porovnejte s doporučením České národní banky

Není žádným tajemstvím, že výši splátky, kterou vám nastaví věřitel, ovlivňuje vaše úvěruschopnost a bonita. Nehovoří-li vaše úvěruschopnost ve váš prospěch, může vám poskytovatel půjčku zamítnout. Druhou možností je, že úvěr dostanete, ale se zbytečně přemrštěným úrokem.

Aby nedocházelo k přílišnému zadlužování, nastavila ČNB hranice, kolik si můžete maximálně půjčit (DTI) a jak vysoké můžete mít měsíční splátky (DSTI). Doporučení zní, že vaše veškeré závazky dohromady nesmí být vyšší než devítinásobek čisté roční mzdy. Na splátky byste měli měsíčně vydat maximálně 45 % z vašeho čistého příjmu.

Opravdu potřebujete takto vysokou sumu?

Bankovní i nebankovní půjčka jsou dnes poměrně snadno dostupné produkty. Lidé si půjčují finance i na takové věci, které nepotřebují okamžitě a mohli by na ně celkem rychle našetřit. V případě, že půjčka, o kterou hodláte zažádat, nevyhovuje výší splátek vašemu rozpočtu, zvažte, zda se jedná o nezbytnost takovou, aby vám kvůli ní vznikl nový závazek.

Call Now Button