Půjčka bez registru

Jak vybrat zahradní nábytek?

Plánujete koupi nábytku na zahradu, na balkon nebo na terasu? Ať už jste se rozhodli pořídit zahradní židle, křesla, stůl, houpačku, lehátka, anebo rovnou celý set, volba materiálu bude klíčová. Vyberete si tedy dřevo, kov, plast, nebo ratan?

Asi každý z nabízených materiálů má svá pro a proti. Jejich volba tedy záleží nejen na vašem vkusu, ale i na prostředí, kam kousky z nich umístíte. Některé jsou velice odolné a zvládnou téměř bez lidské péče přežít různorodé počasí v neporušeném stavu. Oproti tomu jiné vyžadují uskladnění na suchých místech či zakrytí plachtou před vnějšími vlivy. Jaký materiál je tedy nejvhodnější?

Dřevěná klasika potřebuje péči

Dřevěný nábytek působí luxusně a zároveň přírodně. Nabízí se vám široká barevná škála od nažloutlého smrku až po šedohnědý dub. Jeho největší výhodou je hmotnost, díky které odolává větru při pokusech o převrácení. Bohužel při nesprávné údržbě dochází k porušení materiálu (praskliny, nabobtnání).

Kovový set hodně vydrží

Kovový nábytek je extrémně pevný a většinou odolává korozi. Kovy jsou velmi dobré tepelné vodiče, což nemusí být úplně ideální vlastnost. V zimních nízkých teplotách vás nezahřeje, zatímco v letních pařácích se o něho můžete jednoduše spálit. Může být ale velmi zrádný, pokud nevyberete opravdu kvalitního výrobce. Levnější alternativy materiálu mívají nekvalitní složení a zpracování.

Máte radši pestré barvy?

Zahradní nábytek z plastu je lehký a snadno se s ním manipuluje. Má suverénně nejvíce barevných možností. Rychle schne a je v podstatě bezúdržbový. Jeho nevýhodou je menší odolnost při zátěži, nestabilita a kratší životnost. Nevypadá tak elegantně jako ostatní materiály. Mnoho lidí již přešlo při výběru k jiným možnostem, protože se plast nerozkládá a jsou s ním spojena další environmentální rizika.

Co nabízí umělý ratan

Ratanové sety jsou velmi oblíbené, díky jejich modularitě a nízké hmotnosti. Má neutrální odstíny, které vypadají v přírodním prostředí velmi pěkně. Ačkoli vypadá nízká cena hezky, často se stává, že levné ratany mají nekvalitní výplet a při vystavení slunečnímu záření blednou.

Myslete na budoucnost

Nákup zahradního nábytku, který bude kvalitní, stylový, funkční a nezruinuje vás, může být velkým oříškem. Ačkoli nakupování ve slevě či výprodeji láká asi každého, ne vždy musí znamenat výhru. Nízká cena totiž jde ruku v ruce s kratší životností. Proto se jistě vyplatí vybrat kvalitní kousky, které s vámi vydrží řadu let. Půjčka bez registru vám pomůže s takovou investicí, které nebudete litovat. Můžete tak vybrat set, který nebudete muset každý rok měnit.

Call Now Button