Krátkodobá půjčka

Jak vybrat vhodnou matraci?

Spánek je jedním z nejdůležitějších faktorů pro udržení zdravého životního stylu. Kromě toho, aby byl tak akorát dlouhý a příjemný, je samozřejmě velmi důležitá jeho kvalita. Aby byl náš spánek kvalitní, je potřeba mít pro něj ideální podmínky – klid, ticho a dostatečnou tmu. Klíčová je ale také dobře zvolená matrace. V dnešní době je však trh s matracemi tak široký, že vybrat tu vhodnou přímo pro nás může být oříšek. V tomto článku bychom vám rádi několika tipy s tímto nelehkým úkolem pomohli.

Nepodceňte význam správné tvrdosti matrace
Tvrdost matrace je nejdůležitější faktor při výběru. Na trhu se běžně vyskytuje 5 stupňů tvrdosti, přičemž první stupeň je extra měkký a pátý je naopak nejtvrdší. Při volbě zvažte tělesnou hmotnost uživatele, protože zatímco lehčím osobám vyhovují spíše ty měkčí, těžší uživatelé potřebují větší oporu, kterou poskytnou tvrdší matrace. Dále je třeba přihlédnout k tomu, jaké polohy při spánku preferujete. Ti, co pravidelně spí na boku, by měli volit mezi měkčími typy, které se tělu lépe přizpůsobí. Pokud obvykle spíte na břiše nebo polohy střídáte, dejte šanci středně tvrdé matraci. Preferujete-li spánek na zádech, jsou pro vás vhodné matrace s vyšším stupněm tvrdosti.

Vyberte si z množství typů matrací
Jádra matrací se vyrábějí z mnoha materiálů a každému uživateli svědčí jiný. Proto si je před nákupem dobře nastudujte a vyberte ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Dejte si také pozor na to, aby byl váš zvolený typ matrace kompatibilní s vaším roštem. Jako první vám představíme latexové matrace, které jsou měkčí, komfortní a dobře se přizpůsobí tvaru těla. Mají dlouhou životnost, avšak nejsou vhodné do vlhkých prostředí ani pro osoby, které se hodně potí. Pružinové matrace v dnešní době nejsou příliš oblíbené kvůli jejich historii s uvolněnými pružinami tlačícími do zad. Nemusíte se však bát si takovou matraci pořídit, protože dnešním kvalitním pružinovým matracím už toto riziko většinou nehrozí. Dalším typem jsou matrace pěnové, jejichž základem jsou rozličné pěny, které se dají kombinovat. Mezi oblíbené typy pěn patří PUR pěna, studená pěna a také líná pěna. Tyto matrace se pyšní hlavně svou univerzálností.

Co dalšího zohlednit
Věnujte pozornost speciálním označením matrace, jejímu rozměru a také potahu, který ji chrání. Zaměřte se i na zónování matrace. Jednotlivé zóny rozdělují matraci na oblasti s jinou tvrdostí, což je klíčové pro naše pohodlí i zabránění vzniku proleženin. Kvalitní matrace bohužel nebývají levné, pokud byste tedy chtěli zainsvestovat do lepší kvality spánku, může vám finančně pomoci krátkodobá půjčka.

Call Now Button