Půjčka bez registru

Jak vybrat ten pravý vysavač pro vás dům či byt

Vysavač patří mezi spotřebiče, které by vám rozhodně v domácnosti neměly chybět. Dovedete si představit svůj byt, kdybyste pravidelně nevysávali? Výběr vhodného vysavače ovšem není hračka. Výrobci se neustále předhánějí v jejich inovacích a na trhu je již nepřeberné množství druhů těchto pomocníků.

Sáčkové vysavače jsou stále v oblibě

I přes hlavní nevýhodu, kterou je pravidelná výměna či vyprazdňování sáčku, nabízí tento druh vysavače spoustu kladů. Má vysoký sací výkon, velmi dobře zachycuje nečistoty, a díky jeho oblibě je na trhu velmi dobře dostupný v mnoha různých provedeních. Samotná péče o sáček zachytávající nečistoty není jediným záporem. Určitě jste sami zaznamenali pokles sacího výkonu při naplnění sáčku a v neposlední řadě vás nepotěší ani celková hmotnost přístroje. Při výběru se můžete setkat s typy nabízejícími jednorázové sáčky. Ty se po naplnění jednoduše z vysavače vyjmou a vyhodí, následně do přístroje vložíte nový sáček. Naproti tomu jsou na trhu dostupné i typy, nabízející sáčky pro opakované použití. Z nich nachytaný prach a nečistoty vysypete a sáček dodatečně vyprášíte. Přestože je druhý typ o poznání ekologičtější, je při obsluze méně praktický (více se dostáváte do styku s nečistotami) a sáček postupně ztrácí svoji pevnost, čímž časem začne propouštět menší prachové částice a tím i klesá účinnost vysávání. Při samotném výběru je u obou typů dobré se zaměřit na velikost sáčku, délku napájecího kabelu (akumulátorové typy prakticky nejsou v nabídce) a nabízené příslušenství (zejména druhy nástavců k vysávání).

Bezsáčkový vysavač ušetří starost se sáčkem

Sáhnete-li po tomto typu, ušetříte spoustu dalších nákladů za nákup sáčků, protože ty jsou v těchto strojích nahrazeny sběrnou nádobou. Tu po jejím naplnění musíte, obdobně jako u sáčků pro opakované použití, vysypat. Následně lze nádobu velmi snadno omýt, čímž máte zaručeno, že se starých nečistot opravdu zbavíte. Rozhodně si při koupi dobře prohlédněte systém, kterým se řeší vyjímání a čištění této nádoby. Tato skutečnost výrazně ovlivní, jak budete s daným vysavačem spokojeni. Bezsáčkové stroje nabízí skvělý sací výkon, prach díky filtrům nevíří do ovzduší.  Přestože ušetříte za sáčky, v pravidelných intervalech se nevyhnete výměně těchto filtrů, ale tento náklad vás by vás čekal i u vysavačů sáčkových.

Robotické vysavače uklidí samy

Praktickou ukázkou, jak nám technika může zpříjemnit život, jsou robotické vysavače. Bez zásahu majitele jsou schopny samy vysát příslušný prostor. Moderní typy jsou vybaveny dokonce navigací a přesnými senzory, které nejenže zajišťují, aby se přístroj bezpečně vyhnul všem překážkám, ale zároveň dokážou detekovat i úroveň znečištění podlahy a přizpůsobit v daných místech intenzitu vysávání. Třešinkou na dortu pak jsou vychytávky jako zapnutí a vypnutí přístroje na dálku pomocí mobilního telefonu. Přestože se nejlépe cítí na tvrdých površích, některé moderní typy zvládnou i koberce s kratším vlasem. Se schody si však tito pomocníci zatím neporadí. Od koupě vás může odradit vyšší cena, nižší výkon a skutečnost, že nedokáže vysát specificky zařízené prostory a některé druhy povrchů. U tohoto typu však platí, že se určitě vyplatí na něm nešetřit.

Tyčové vysavače rychle poklidí

Na malý a rychlý úklid se vám bude hodit tyčový vysavač. Je lehký, skladný a můžete ho mít hned po ruce. Vyrábí se v mnoha designech, bezsáčkový nebo sáčkový, většinou pak v provedení s akumulátorem. Záleží jen na vás, jaká kombinace vám bude vyhovovat. Negativem může být menší výkon. Při výběru vysavače je vhodné zvážit, jak často, a kde jej budete využívat. Vysavač by měl sloužit mnoho let, proto se vyplatí nešetřit a raději vybrat takový, který bude přesně splňovat vaše požadavky. Pokud by byl váš vysněný vysavač o něco dražší, než jste počítali, půjčka bez registru váš problém vyřeší.

Call Now Button