Půjčka ihned

Jak si vybrat stan

Stan patří do základní výbavy každého nadšence přírody. Jak ale vybrat ten správný? Začněte tím, že si zodpovíte pár základních otázek: kde a jak často chcete stan používat, jak veliký ho potřebujete (počítejte osoby i zavazadla a vybavení) a kolik do toho chcete investovat.

Jakou vybrat konstrukci?

Kopule je nejrozšířenější variantou turistického stanu. Je tvořena 2 pružnými pruty, které vycházejí z rohů čtyřhranné podlážky a protínají se v nejvyšším bodě. Disponuje pouze malou apsidou, z tohoto důvodu bývá doplněna o další pruty tvořící plnohodnotnou předsíň či ložnici. Její hlavní výhodou je rychlá a lehká stavba, dobrá stabilita, nízká hmotnost i cena. Ta se pohybuje od 1 500 korun. Tunelové stany jsou velmi lehké, prostorné a při správném natočení a ukotvení i velmi odolné vůči větru. Pokud ho však špatně ukotvíte, složí se vám jako domeček z karet. Také bývá často kombinován s kopulovou konstrukcí, výsledkem je velmi oblíbená a hojně využívaná kombinovaná konstrukce. Tyto stany jsou dražší, seženete je od 4 000 do 12 000 korun.

Áčko je mezi stany naprostou klasikou. Tento jednoplášťový stan tvoří konstrukce dvou pevných tyčí umístěných uprostřed čelní a zadní stěny. Dále se musí upevnit pomocí systému lanek a kolíků, v dnešní době se moc nevyrábí, ale je vhodný jako levnější festivalový stan nebo zahradní přístřešek pro děti. Dá se sehnat už od 1 000 korun, pokud ale chcete kvalitnější, tak je najdete klidně i za 7 000 korun.

Geodetická konstrukce stanů je nejvhodnější do nejextrémnějších podmínek, kde musí odolat jakékoliv nepřízni počasí a také musí zvládnout jakýkoliv terén, z těchto důvodů je vyroben z nejlepších materiálů a jeho konstrukce je tvořena více pruty, které se navzájem kříží a tím vytváří velmi stabilní konstrukci. Také jsou těžší, hůře a déle se staví, a to vše se odrazí i na ceně. Ta se pohybuje mezi 5 000 až 37 000 korunami.

 Nezapomeňte na vybavení

Ke správnému kempování není potřeba pouze stan, je toho mnohem více, co vám zajistí pohodlí při pobytu v přírodě. Především se zaměřte na výběr správné karimatky a spacáku, to velmi ovlivní celkový požitek z dovolené. Pokud budete pouze zůstávat v kempu, tak je dobré se také zamyslet nad výběrem kempingového nábytku, vařiče a nádobí. Dále nezapomínejte na čelovky nebo svítilny a kapesní nože, nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit. A jako poslední a nejdůležitější věc, co s sebou vzít, je repelent, protože není nic horšího, než když vás celou dovolenou žerou komáři. Celý tento nákup a dovolená se můžou pořádně prodražit, ale co když nemáte teď peníze a za chvíli vyrážíte do přírody? Tento problém může vyřešit půjčka ihned, ale nejdříve si promyslete, které věci jsou pro vás nezbytnost.

Call Now Button