Půjčka bez registru

Jak si prověřit poskytovatele před uzavřením půjčky bez registru?

Většina z nás někdy v životě zažije situaci, kdy je potřeba získat peníze navíc. Někdo nemá problém dosáhnout na bankovní úvěr, ale jsou i tací, kterým banka půjčku neschválí. Půjčit si lze ale i bez banky.

Na finančním trhu najdeme spoustu nabídek od nebankovních institucí, které jsou méně náročné na úvěruschopnost klienta. Oblíbeným produktem je půjčka bez registru, kdy společnost nenahlíží do bankovních registrů, a na půjčku tak dosáhne vyšší procento lidí. Avšak je tu jeden háček – ne všechny finanční instituce jednají fér. Proto je důležité věnovat čas ověření důvěryhodnosti konkrétní společnosti, od které si finance chceme vypůjčit. Na jaké konkrétní ukazatele při výběru brát ohled?

 • Licence od České národní banky
  V prověřování spolehlivosti nebankovních společností hraje nejdůležitější roli licence od ČNB. Tu přiděluje hlavní banka poskytovatelům po splnění přísných kritérií, což podvodné společnosti vyřazuje z trhu. Společnosti s přiděleným oprávněním nejsou pro klienta nijak nebezpečné a nemusí z nich mít strach. Na jejich obchodování dohlíží centrální banka, která je nabádá ke splnění povinností, jako je například poskytnutí všech důležitých informací o úvěru.Jak ale zjistit, zda daná společnost licenci opravdu má? Společnost, která licenci obdržela, figuruje v seznamu registrovaných subjektů, který najdete na stránkách České národní banky. Pokud v seznamu danou společnost nenajdete, měla by vám instituce na vyžádání prokázat, že danou licenci opravdu má. Tuto skutečnost lze také ověřit přímo u centrální banky.
 • Velikost subjektu
  Velké instituce jednají s mnoha klienty, takže se mohou chlubit i velkým množstvím spokojených zákazníků. Navíc jsou často díky médiím na očích, takže by vám jejich případné selhání neuniklo.
 • Doba fungování na trhu
  Čím je nebankovní instituce na trhu déle, tím větší máme jistotu, že je poctivá. Pokud by používala nepoctivé praktiky, tak už by se to nejspíš provalilo. Další výhoda tkví v množství zkušeností, díky kterým zavedení poskytovatelé dokáží zájemci nabídnout půjčku na míru. Záleží jim na zákaznících a jednají s nimi způsobem, aby si klientelu udrželi. Ví, že pokud budou mít spokojené zákazníky, jejich služby využijí i v budoucnu.
 • Srovnávače poskytovatelů půjček
  Na internetu najdeme mnoho srovnávačů půjček poskytující adekvátní informace. Ve většině případů lze nabídky roztřídit pomocí množství filtrů, jako je bankovní půjčka, nebankovní půjčka, online půjčka aj., což vám umožní najít nejvíce vyhovující variantu. Avšak ne všechny společnosti si přejí být v seznamu, tím pádem zde nemusíme vždy najít celkovou nabídku.
 • Doporučení od lidí z blízkého okolí
  Ještě lépe než srovnávače půjček nám pomůže s výběrem zkušenost někoho, s kým se známe osobně. Můžete se zeptat vašeho souseda, kamarádky nebo kolegy v práci, jestli s danou institucí v minulosti nejednal, případně jestli by vám nedal tip na vhodnější možnost.
Call Now Button