Půjčka na OP

Jak si poradit s výběrem křovinořezu?

Za posledních pár let se z křovinořezu stal nenahraditelný pomocník v mnoha zahradách. Ať už potřebujete posekat trávu v místech, kam se sekačka nedostane, či toužíte po způsobu, jak zkrotit křoviny a přerostlý trávník, to, co hledáte, je právě toto zařízení. Aby vám však práci opravdu usnadňovala, je potřeba pečlivě nastudovat veškeré parametry a podle nich vybrat ten nejvhodnější model právě pro vás. To nemusí být vždycky snadné, a tak jsme si pro vás připravili několik klíčových bodů, kterým byste měli věnovat pozornost před koupí.

Zvolte ten správný pohon

První možností je benzínový křovinořez, který je vhodný pro každodenní práci, údržbu parků a větších či hodně zarostlých ploch. Takové křovinořezy bývají výkonné, spolehlivé, schopné překonat i náročné podmínky, a navíc nabízí svobodu pohybu. Jejich nevýhodou je však jisté omezení kapacitou nádrže, větší hmotnost (nezapomeňte, že i palivo něco váží), zplodiny, vyšší hlučnost a také zápach. Elektrický pohon je vhodný především pro méně frekventovanou údržbu menších ploch v okolí zdroje elektřiny. Skvělé je, že jsou lehké, méně hlučné, nemusíte si dělat starost se zplodinami a samozřejmě nejste omezeni množstvím paliva. Na druhou stranu ale nedokážou vyvinout tak velký výkon a přívodní šňůra by mohla omezovat váš pohyb a překážet vám. Akumulátorové modely, které kombinují výhody obou předchozích možností, jsou vhodné pro hobby zahradničení, spíše než pro profesionální použití. Jsou tiché, bez zplodin, nenáročné na údržbu a neomezují váš pohyb. Tentokrát vás ale limituje kapacita baterie, tyto přístroje také nedosahují takového výkonu jako ty benzínové. Myslete i na to, že baterie mají omezenou životnost a přidávají křovinořezu na hmotnosti.

Zaměřte se na ostatní faktory

Při výběru je důležitá otázka hmotnosti. Najdete jak lehké modely, které váží kolem 3 kg, tak profesionální přístroje, které mohou přesáhnout i 10 kg. Věnovat pozornost byste měli i systému úchytu na těle, některé křovinořezy nabízí popruh pouze přes jedno rameno, jiné systém rozkládající váhu do obou ramen. Nepodceňte ani výběr správného materiálu. Většina plastových částí sice postačí pro základní využití, pokud ho však plánujete používat frekventovaněji, zvolte raději kovové slitiny s větší hmotností, ale také životností.

Vyberte model dle svých potřeb

Nejdůležitějším faktorem při výběru je, jak model budete využívat a jaké jsou vaše finanční možnosti. Ujistěte se proto, že vybíráte takový přístroj, který padne přímo do vaší zahrady a budete s ním spokojeni. Abyste finančně dosáhli na model, který bude dle vašich představ a vydrží, můžete zvážit půjčku na OP. Nezapomeňte prostudovat podmínky dané půjčky.

Call Now Button