Půjčka na OP

Jak si ověřit poskytovatele půjčky na OP?

Půjčka na OP je v poslední době stále populárnější, především u lidí, kteří potřebují rychle a snadno půjčit peníze. Tohoto faktu si všimlo mnoho společností a začali podobné půjčky nabízet také. Jak ale poznat, kdo je spolehlivý a kdo ne?

Jak vypadá půjčka na OP

Půjčka na OP neboli na občanský průkaz by měla v praxi znamenat snadné a rychlé vyřízení žádosti. K vyřízení je obvykle potřeba minimum dokladů, většinou postačí jenom občanka. Ale budete muset doložit výplatní pásku nebo jiný doklad o pravidelném příjmu.

Tedy není to tak, že každý může přijít, ukázat občanku a automaticky půjčku dostane. Proces získání je ale mnohem jednodušší, a právě proto se na něj zaměřují především nebankovní společnosti.
Jak možná tušíte, tak s takovou rychlostí vyřízení se nedají půjčovat obrovské částky jako např. u bank. Zde se jedná o obnosy v řádu tisíců korun. Je tomu tak především z důvodu, že poskytovatel si vás tak důkladně neprověřuje. Nemá tedy jistotu, že dokážete půjčku řádně splácet.

Jak to bylo a jak je to dnes

Možná jste slyšeli, že nebankovní spolčenosti nemají dobrou pověst. To se váže především k minulosti, kdy jejich činnost nebyla téměř vůbec regulovaná a jejich smlouvy byly nesrozumitelné a záludné. V současné době tomu už tak není. V roce 2016 vešel v platnost zákon o spotřebitelském úvěru, díky kterému musí mít nebankovní společnosti licenci od České národní banky. Důvěra zákazníků se pomalu obnovuje.

Na obrázku je muž se spokojeným výrazem a rukama složenýma za hlavou koukající do dáli

Jak si ověřit nebankovního poskytovatele

Pokud vybíráte poskytovatele půjčky a nevíte, jak vybrat, zde je několik oblastí, kterým je věnovat pozornost. Velmi důležité je být opatrný, pokud jste úplnými nováčky na trhu půjček. Stále existují i nedůvěryhodní poskytovatelé, kteří by vás mohli chtít zlákat na nevýhodnou nabídku.

Velikost a zkušenosti hodně poví

Díky velikosti firmy můžete odhadnout, jak moc jsou její služby spolehlivé a kvalitní. Čím je úvěrová společnost větší, tím je pravděpodobnější, že jim záleží na dobrém jménu a snaží se vyjít vstříc klientům. Velké společnosti jsou také neustále pod dohledem, takže jakýkoli podvod by dříve či později vyšel najevo a mohl by poškodit jejich image.

Zkušenosti souvisí s tím, jak dlouho firma na trhu je. Čím déle na trhu funguje, tím je větší šance, že je poctivá. Tradiční společnosti mají také více zkušeností s konstruováním nabídky na míru pro každého klienta.

Jsou smluvní podmínky transparentní?

Při sjednávání půjček musíte mít možnost si důkladně prostudovat smlouvu. Je důležité, abyste všemu perfektně rozuměli. I z toho důvodu každá spolehlivá společnost má bezplatnou zákaznickou linku, kde si můžete objasnit podmínky půjčky.

Žebříčky hodnotí i půjčky na OP

Nejrůznější žebříčky a srovnávače volně přístupné na internetu monitorují a hodnotí i nebankovní půjčky. Ty vás ujistí o důvěryhodnosti dané společnosti.

Call Now Button