Půjčka na OP

Jak se perfektně sbalit na dovolenou?

Jak se perfektně sbalit na dovolenou?

Stává se vám každoročně z balení do cílové destinace relaxu velmi stresová záležitost? Jak si zabalit, aby vám nic nechybělo, ale nebylo toho zbytečně moc? Zde je pár tipů pro rychlé a efektivní balení.

Seznam je nutnost

Ať už jedete kamkoliv a jakkoliv, sepište si seznam věcí, které potřebujete. Zastavte se na chvíli a v klidu se nad tím zamyslete. Pro zjednodušení si můžete vytvořit kategorie, jako například oblečení, boty, hygiena, jídlo, lékárnička nebo třeba elektronika. V případě cestování s dětmi mějte oddělený seznam i pro ně – zvýšíte tím přehlednost.

Pokud zapomenete něco ze seznamu, v nejhorším případě to dokoupíte na místě. Zvláštní pozornost ale věnujte příručnímu zavazadlu. Doklady (kartička zdravotní pojišťovny, občanský a řidičský průkaz, případně pas), peníze, platební kartu, cestovní pojištění včetně kartičky, mobilní telefon, letenky, vámi užívané léky a podobně jsou položky seznamu, které musíte mít s sebou v každém případě.

Rychlá kontrola, a tetris může začít

Nyní máte připravené hromádky s věcmi, které plánujete vzít s sebou. Podle seznamu zkontrolujte, zda máte vše důležité. Dejte si pozor, abyste byli správně vybaveni do teplot vaší destinace. Vzhledem k tomu, že z dovolené pravděpodobně přivezete nějaký suvenýr, je lepší si nechat v zavazadlech část volného prostoru. Vaše prostorové možnosti nejsou nekonečné, a proto pokud máte připraveno velké množství věcí, se vám právě skýtá jedinečná možnost pro vyřazení těch méně potřebných kousků.

 

Vzpomínáte na hru tetris? Šlo v ní o to, jednotlivé bloky umístit tak, aby se jich vešlo co nejvíce. Se skládáním do tašek nebo kufrů to nebude o moc jiné. Na náhodné pohazování rovnou raději zapomeňte. Existují úsporné způsoby pro přehledné sbalení. Aby nebylo oblečení zmačkané, smotejte ho do jednotlivých ruliček. Dospodu dávejte těžké věci (boty), doprostřed ty jemnější (šaty) a nahoru ty tvrdé (džíny). Meziprostory zaplňte malými kousky jako je spodní prádlo, ponožky nebo hygienickou taštičkou s přípravky, u kterých hrozí rozlití. Zbývá už jen překrytí ručníkem, zapnutí popruhů a zavření zavazadla.

Jak se vyvarovat nepříjemnostem

Při cestování je dobré počítat s nečekanými výdaji. Finanční polštář vám zajistí půjčka na OP. Snadno a rychle sjednáte finanční rezervu, díky které si můžete v klidu užívat vaši zaslouženou dovolenou. Užijte si ji a odvezte si spoustu skvělých zážitků.

Call Now Button